Školnice nutí žáky nosit přezůvky domů

Od: Datum: 10.02.16 16:36 odpovědí: 7 změna: 11.02.16 16:07

Na jedné renomované základní škole v Teplicích nutí školnice všechny žáky všech tříd nosit přezůvky domů, ikdyž mají šatnu, ikdyž mají prostor, přihrádku na přezůvky, bačkory. Rodičům se toto nelíbí. V září nám bylo řečeno, že přezůvky mají zůstávat v šatně a najednou to školnice změnila a všem, kdo nechají v šatně bačkory v přihrádce, ne na zemi! Tak jim to hodí do obrovské plné krabice. Kam to napsat, kde se bránit proti tomuto svévolnému jednání? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.16 16:38
avatar

Zajít za ředitelem školy a řešit toto s ním. Vyslechnout si jeho postoj k věci..

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.02.16 16:51
avatar

Někdo na pozici školnice, rozhodně nesmí rozhodnout o tom zdali někde přezůvky budou či nebudou. Podat stížnost, vyžadovat nápravu a podání vysvětlení od příslušných míst - ředitel/ka školy, zda-li je důvod takovýchto kroků nějak podložený, pokud ano - jak, od kdy, proč.

Příhrádka je k tomuto účelu určena, pokud je dáno jinak, měli by být o tom všichni oznámeni.

Pokud bylo něco řečeno, nelze později, bez předešlé domluvy praktikovat přesný opak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.16 18:46
avatar

Šef je tam ředitel,řešte to s ním! i když my jako malí je taky nosili domů a neubylo nás.Šlo hlavně o to,že když se dětem dovolí boty,časem tam potom nechávají kde co a taky šlo o to ,aby byla šatna uklizená a i když byly přihrádky,málokdo je tam dal...ale když byla nějaká domluva,ptala bych se,co se stalo,že už neplatí.Třeba ty přihrádky čistí a boty jí tam vadí,těžko říct.


doplněno 10.02.16 18:51:

...já osobně bych napsala maila řediteli(dnes je to běžná komunikace),proč tam chodit a ztrácet čas,ať Vám napíše vysvětlení a nebo ať si udělá pořádek se zaměstnanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavlik*
Datum: 10.02.16 20:44

V první řadě bych si asi vyslechnul názor dané školnice, jaký má k takovému postoji a přístupu důvod. Dále bych se zkusil zeptat třídní třídní/ho, zda o této věci ví a zeptat se na jeho názor (možno probrat např. v rámci třídnických hodin). V poslední řadě bych se přeptal ředitele školy. Vše by mělo být zaneseno ve školním řádu, spolu s nějakým zdůvodněním, pokud to tam není, tak je potřeba alespoň všechny nějak informovat (nástěnky ve škole, upozornění, které se předá žákům, spolu s poučením, co se stane, pokud nebude respektováno, nebo nějaká informace v žákovské knížce). Nicméně, je pravda, že nemá smysl něco řešit se školnicí, která je tam provozní pracovník a o ničem nerozhoduje. Tohle je potřeba řešit s nadřízenými pracovníky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 20:47
avatar

Na základní škole si muselo moje dítko školní přezůvky nosit každý den domů, jelikož to bylo nařízení školy... hodně věcí se v šatně ztrácelo a škola chtěla mít klid. Zeptejte se třídního učitele, jak je to ve škole, na kterou se ptáte. Možná je to taky v jejich nařízení a školnice jen plní své pracovní pokyny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 11.02.16 13:17

Školnice nemá co měnit a nařizovat svoje pravidla, od toho je vedení školy. Pokud bylo řečeno že přezůvky mají zůstávat v šatně, tak bych je tam nechával. Když by druhý den nebyly na místě, tak bych je nelovil v krabici, ale šel za třídním že mi je někdo ukradl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.02.16 16:07

Víš, co je v dokumentech školy, školním řádu? Zkus prezidenta, možná nám v TV řekne, co je to za debilita.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.