Nejste přihlášen/a.
Úloha z fyzikální olympiády fyzikalniolympiada.cz/... příklad 5/a.
Energie za 10 Kč = 10/4,8 = 2,39 kWh = 8604000J. Hmotnost tělesa si odvodím ze vzorce pro potenciální energii ve výšce 20m tedy E[J]/(výška[m]*tíhová konstanta[9,8]) = m[kg]; nebo je pro to jiný vzorec?
1 odpověď na otázku
Řazeno dle hodnocení
Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.
Copyright © 2004-2026 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]