Komisionální přezkoušení

Od: Datum: 09.02.16 23:21 odpovědí: 6 změna: 10.02.16 22:39

Dobrý den, mám dotaz, jestli je nějaká povinná forma žádosti o komisionálním přezkoušení? Z platného komentáře k zákonu jsem podal žádost jako Žádost o přezkoumání výsledků hodnocení. Toto se vedení školy nelíbilo. Přímo v zákoně je psané pouze to, že můžu ředitele požádat o komisionální přezkoušení, v komentáři je potom napsáno, že žák/zákonný zástupce může podat žádost o přezkoumání výsledků... Je tedy moje žádost platná? Obecněji mě zajímá, jestli je komentář k zákonu stejně závazný, jako zákon.

Předem děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.16 07:12
avatar

Možnost podat žádost o přezkoumání výsledků hodnocení je přímo v zákoně.

Pro základní školy § 52, odst. 4, pro střední školy § 69, odst. 9.

Co přesně vedení školy vadilo? Doručili jste žádost řediteli školy včas?

Viz též

článek o postupu v případě nesouhlasu se známkou na vysvědčení (web ČŠI)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 08:13
Děkuji za odpověď. Na vaši otázku odpovídám, že vedení vadil název té žádosti, konkrétně Žádost o přezkoumání výsledků. PS. termín jsem dodržel.
Datum: 10.02.16 09:06
avatar

Tak ještě pár dnů vydržte,

ředitel má od doručení žádosti 14 dnů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.16 15:21
Řediteli vadil název té žádosti (Žádost o přezkoumání výsledků hodnocení), proto to bral, jako by žádna žádost nebyla. V mé žádosti jsem napsal i nějaké odůvodnění, přestože nemusím, a on mi odpověděl na tyto důvody nesouhlasně. O přezkoušení se vůbec nezmínil. Tuto žádost považoval za žádost, aby prověřil jednání vyučijícího.
Datum: 10.02.16 21:51
avatar

Odkažte ředitele na školský zákon, paragraf vyberte podle typu školy.

A upozorněte jej, že už moc času nezbývá (podle zákona má 14 dnů od doručení žádosti).

Pokud by ředitel nereagoval, obraťte se na školní inspekci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.16 22:39

Děkuji za odpověď a za Váš čas.

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.