Polovodiče - vlastnosti

Od: Datum: 06.02.16 15:18 odpovědí: 2 změna: 06.02.16 18:03

Ahoj..nevite prosim jake vlastnosti maji polovodiče?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 06.02.16 18:03

Jestli máte na mysli materiály pro výrobu polovodičů z hlediska chemie, podívejte se na Germanium viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Germanium a dále na Křemík https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99em%C3%ADk které se dnes používají pro polovodičové součástky nejčastěji.

Pro výrobu polovodičových součástek se do nich přidává malilinkaté, přesně stanovené množství dalších látek a spojením dvou materiálů vznikne polovodičový přechod, který vede proud pouze v jednom směru, ve druhém ne, je to nepropustný směr pro elektrický proud. Nejznámější polovodičová součástka je dioda, tranzistor a pak další a další.

Starší usměrňovače používaly i Selen, místo usměrňovací elektronky se používaly selenové usměrňovače, pro speciální usměrňovací účely se používaly i kuproxidové usměrňovače - Cuprum - oxid, tedy spojení kovu se zoxidovanou mědí.

Svítivé diody označované zkratkový slovem LED jsou také polovodičové součástky, v katalogu najdete použité materiály galiumarsenid a další, víc je v tabulkce na https://cs.wikipedia.org/wiki/LED

Takhle nějak, nebo máte jiný upřesňující dotaz?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.