Výpočet příkonu

Od: Datum: 29.01.16 12:57 odpovědí: 3 změna: 29.01.16 16:27

Ahoj, jak vypočítám příkon z tohoto příkladu? (viz. příloha)

Pořád nechápu jaký mám použít vzorec. Mám použít W=F.s?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.01.16 13:58
avatar

Příkon elektromotoru je to, co motor skutečně odebírá. Ale jelikož na něm vznikají ztráty (např. že topí), tak se část odebrané energie uvolní v podobě těchto ztrát a jeho skutečný výkon, který požadujeme je pouze 80 % z příkonu. Spočítaný výkon pak pouze vynásobíš časem a výjde ti práce, kterou vykonal. :) Mně vychází 400 Wh.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: miro®
Datum: 29.01.16 16:12

Tady v zadání není něco vpořádku! Práce totiž není závislá na čase jak se ptá otázka - (Jakou práci motor vykoná za 1 minutu?). Práce = síla x dráha. S žádným časem ve zde nepočítá.

Potřebuje te -li zjisti výkon = práce / čas. (práce za čas). Tedy při výkonu se s časem musí počítat.

Pokud jde o výpočet práce v otázce něměl být uveden za jaký čas (1 min.). Pokud je dotazem za čas 1 min. mělo být místo zjištění práce, otázkou zjištění výkonu motor .

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 29.01.16 16:27

Příkon a výkon jsou jasné, výpočet také. Teď k elektrické práci, což je výkon po nějakou dobu. Zkuste si váš výkon v kW převést na watty a čas 1 minutu na sekundy. Takže násobením vašeho vypočteného výkonu ve W a času v sekundách budte mít výsledek ve Ws, což jsou wattsekundy.

Pan učitel jistě bude chtít abyste výslednou práci uvedli ve wattsekundách a potěší ho, že jste si zapamatovali, že 1 Ws = 1 J, tedy jeden joule (čti džaul). viz například https://cs.wikipedia.org/wiki/Joule

Protože to je velké číslo, můžete upravit jednotky na kJ (kilojoule), nebo když se vrátíte k vašim Ws, tak to můžete převést i na Wh tedy watthodiny.

Jak to učitel(ka) myslí, snad máte v zadání.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.