Co značí zobáček nahoru?

Od: Datum: 29.01.16 11:22 odpovědí: 6 změna: 29.01.16 12:45

Krásný den, odhaluji své nejslabší místo - matematika. Úloha snad ze základní školy... mohl by mi někdo prozradit, co safra znamenají ty zobáčky nahoru? Souvisí to nějak větší/menší?

Moc děkuji. :)

(M^3 + 215) (O^4 -130)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 29.01.16 11:45

Takhle se znaci mocnina, tedy (M3+215)(O4-230).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.16 12:00

Díky moc ;).

Datum: 29.01.16 11:46

mocnina

doplněno 29.01.16 11:48:

Martino nejde o Tvé slabé místo. Za nás byla mocnina mocninou. To se tak značí posledních pár ( 20? ) let, je to totiž počítačový výraz.

stejně jako * znamená x střížka je mocnina

Ohodnoceno: 3x

Datum: 29.01.16 12:00

Děkuji, no právě, já to znám spíš z klávesnice, než z matematiky... :(

doplněno 31.01.16 15:53:

Kartaginec - mě právě napadlo leda tak vyšší/nižší *smich*. Matika, to je úplně mimo... teda spíš já jsem úplně mimo.

Datum: 29.01.16 12:20

Ono je to vlastně typografická úleva. V mnoha typografických programech programech, nepříklad TeX (čti tech, formátováno TEX), ale i v jiných (vzorce ve Wordu), se to používá právě proto, abychom dokázali napsat zdrojový text v jakémkoli textovém editor, a program si to pak přeloží a vysází, jak je třeba (v tomto případě právě jako mocninu). Zde na poradně je vlastně tím typografickým programem sám čtenář. Zdejší editor sice má implantovánu přímo funkci, která zvedne text do exponentu, ale ne každému to vyhovuje (a po pravdě, mně to někdy neposlechne, nevím proč).

A napadla mkne i souvislost s větší/menší; dalo by se to číst, s trochou fantazie, jako "vyšší!. Ale to není oficiální interpretace, spíš takové nápady čtenáře detektiveek,

Ohodnoceno: 0x

Datum: 29.01.16 12:45

Souhlas. Jen pych to asi nazval stříška, třebaže jsem ze Střížkova,

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.