Omluvenka na 4 dny

Od: Datum: 24.01.16 16:41 odpovědí: 14 změna: 26.01.16 18:20
Ahoj, mel bych prosbu, minulý týden jsem byl ve škole jen v pondělí. Musel jsem jít do práce, jeden kolega je na dovolené, a druhý boural s autem, skoncil na lůžku. Chodím do čtvrťáku a máme přísnou učitelku, musime mit omluvenky od lékařú potvrzené razítkem, sami si smíme omluvit jen jeden den, rodiné důvody si můžeme napsat jen jednou za pololetí (pokud máme vícekrát, musíme dokázat, že to bylo na tolik vážné, aby jsme nebyli ve škole). Omluvenky typu střevní potíže, nemoc a podobné nemůžu použít, protože by mi bylo sděleno, že jsem si měl zajit k lékaři..., nechce se mi jít na výchovnou komisii za neomluvené hodiny, navíc ředitelská důtka za 32 neomluvených hodin před maturitou není moc pěkná, pokud by to tedy nebylo na podmínečné vyloučení, což by byl průser na N-tou...
Předem děkuji za odpověď, snad si o mě nemyslíte, že jsem debil :D

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.16 16:44

... a co říct pravdu? myslím si,že by to pochopily ...

Ohodnoceno: 3x

Od: jake
Datum: 24.01.16 16:52
Já nevím, vzhledem k tomu, že mám 2x nehodnocen, no pokud někdo neporadí něco, čím bych to nějak zakryl, tak mi asi nic jiného zbývat nebude..., ale děkuju :)
Datum: 24.01.16 16:55

Tak si zajdi k lékaři pro omluvenku. A domluv se s ní. Že jsi byl nemocný, ale nechtělo se ti tam chodit. A teď po tobě škola chce razítko od lékaře.

Já ti nevím, učitelka může být jakákoliv ale co říká na omlouvání škoní řád? Tak se taky píše o povinnosti lékařského razítka? Kolikrát je lepší se doma vyléčit sám za týden, než skákat k lékařům jen kvůli potrvzení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.01.16 17:01
Já nerad chodím k doktorovi, když jsem nemocný, protože vždy dostanu antibiotika, ale mohl bych se s ním skusit domluvit...
doplněno 24.01.16 17:09: Nevím jestli je to ve školním řádu, ale ona to požaduje, abych řekl pravdu, školní řád jsem nečetl, no snad se to nějak vyvrbí, jinak děkuji za odpovědi :)
Datum: 24.01.16 17:33

No a co, že dostanete antiibiotika, To je dostanete i když jste zdravý? A pokud je dostanete i když jste simuloval, tak je vraťte v lékárně.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.16 17:43
Kdykoliv jdu k doktorovi, i když jen se zprávou od jiného lékaře, tak mě prohlídne, a vždy se mu něco nelíbí a dá mi antibiotika, naposledy jsem mu nesl zprávu od alergologa, zkontroloval mě a řekl mi že mám zánět nosohltanu, přičemž mi nic nebylo, známá dělá v lékárně, většinou ty prášky končí u ní :D
Datum: 24.01.16 17:50

A není to jedno? vám jde hlavně o tu omluvenku, pokud "něco najde" tak ať najde, tím lépe pro vás přece .)

Datum: 24.01.16 18:23
To se mi prave nechce, protoze budu mit zameškaný další den :)
Od: k2
Datum: 24.01.16 17:19

Napsal bych omluvenku: rodinne duvody (umrti v rodine). Ucitelka by musela byt fakt velky drsnak, aby se vyptavala na podrobnosti a prezkoumavala vaznost situace.

Datum: 24.01.16 17:31

... si myslim,že učitelka moc dobře ví,kde a proč byl,a že se nic neutají,že když bude chtít,zjistí si co bude chtít apak bude mít daleko větší průšvih ...a na to úmrtí v rodině? co když bude chtít vidět jen obyčejný parte?

Ohodnoceno: 5x

Od: k2
Datum: 24.01.16 17:43

Tak rodina je i stryc ze 3.kolene z druheho konce republiky. Pokud bude chtit ucitelka videt parte, tak je fakt drsnak. To by musel prijit na radu photoshop...

Datum: 24.01.16 17:37
Nechce se mi tolik lhát, to už by bylo mco, navíc 4 dny...? :D když mi umřelababička, taky jsem šel do školy :D
Od: ria®
Datum: 24.01.16 17:51

Já bych to udělala tak, jak napsali výše, jako živnostník taky chodím až když už je to opravdu nejhorší, třeba po týdnu nemoci, a doktorka se mě nakonci vyšetření ptá od kdy do kdy má napsat nemocenskou - takže i dodatečně, mě teda antibiotika nechce dát, ani když už to mám na plicích a sotva dýchám, udělá nějaký krevní rozbor, zjistí, že v těle infekce není a až když jí prosím, aby mi je předepsala se slituje, ale to je tak jednou za dva roky :)..

Datum: 26.01.16 18:20
Tak nakonec jsem si napsal rodinné důvody a řekl jsem pravdu, prej už se to nebude opakovat :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.