Must have to

Od: Datum: 24.01.16 09:40 odpovědí: 5 změna: 24.01.16 14:21
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaky je rozdíl mezi must a have to? Oboji znamena, ze něco musím? Vim ze Have to jsou pravidla např I have to wear uniforms in our school. A must je rozmaz You must clean your room. A jaky je jeste rozdil mezi něma? Kdy dat must a kdy have to?! Děkuji za odpověď
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.16 11:29

Pomocí MUST většinou něco přikazujeme, HAVE TO však pouze oznamuje, že existuje nějaká povinnost (povinnost, která vychází z nějakého řádu, z pravidel, z okolností apod.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 12:07
avatar

On je rozdíl, jestli to použijete o sobě (I have, I must) a nebo vůči někomu druhému (you have, you must): I must znamená, že to cítím jako nutnost (I must wash my hair). I have to - nařizuje mi to někdo jiný, nebo zákon, nařízení apod. (I have to go to school). Ale když řeknu druhému You must - tak mu něco nařizuju nebo doporučuju (třeba film) a You have to - oznamuji, že má nějakou povinnost. *ee* já vím, zní to trochu chaoticky, ale líp to vysvětlit neumím.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kikoo
Datum: 24.01.16 12:32
Např. U věty I must go there je to povinost, kterou musíš udělat. U věty I have to go there je to z vlastního přesvědčení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.16 13:26
avatar

ne - přesně naopak ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: clairee
Datum: 24.01.16 14:21

Ahoj,

já souhlasím s Mindou, je to opravdu tak.

Když máš have to - je to povinnost (musíš, jinak to nejde - You have to go to school - musíš jít do školy (povinnost, jinak to nejde udělat, prostě tam musíš jít a basta)

Ale must - musíš ve smyslu že chceš - třeba: Musím mu to říct (že ho miluju) - musíš, protože chceš ty- není to vyloženě povinnost.

;)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.