3 z chování u jinak bezproblémové žákyně

Od: Datum: 22.01.16 14:52 odpovědí: 20 změna: 08.02.16 18:08

Potřebuji radu,nedávno moje dcera 16 let a 2 její spolužačky udělali průšvih.Ve vyučovací hodině jedna z nich vyfotila spolužačku sedící před ní,ta seděla a šlo jí vidět kousek kalhotek,nebyla tam ani postava,ani jméno,ani zadek prostě kousek ryflí a jak čouhají kalhotky.Ta co to vyfotila to poslala mé dceři a druhé holce na snapchat- na snapchatu vyfotíte fotku, pošlete kamarádům a do 10 vteřin se to samo vymaže.Bohužel holky se tomu zasmály a některé jiné spolučačky to ně řekly a ještě pořídili fotku,jak to ta jedna fotí jako důkaz.Moje dcera neměla nikdy žádný kázenský přestupek,známky docela hezké,chovaní vzorné,nekouří,nepije,nelítá po zabávach,věnuje se koním,sportuje,věnuje se několika kroužkům ,je oblíbená,kamarádská ve škole se kamarádí spíš s těma klidnějšíma s podobnou povahou jako ona.Holky se vzájemně pořád fotí a natáčí a dávají se na internet,moje dcera nikdy nic nedala na internet a samozřejmě se kvůli tomu hádají a nechtějí žádné výsměšné fotky na netu..to je dávali a net právě ty holky co je naprášily.Na třídních schuzkách,mi bylo řečeno,že je dcera hodná,bezproblémová,jen je trochu upovídaná,že se často v hodinách baví,ano to dělá..asi za měsíc na to sem měla telefon,že musím do školy,že se projednává tento těžký prohřešek na policii,že moje dcera a další 2 spolužačky opakovaně fotí svoje spolužáky v cholostivých situacích..jediná choulostivější situace je ten kousek kalhotek..volali si do kabinetu všechny rodiče postupně,vedl se hodně nepříjemný hovor u všech rodiču,byl slyšet i křik ze stran rodičů i učitelů.byl tam i ředitel,vychovný poradce,školní psycholog a semleli nás postupně na prach,naprosto všichni rodiče jsem brečeli,dostanou za to 3 z chování a půlroční podmínečné vyloučení.Nikdo nás před tím neupozornil,že holky nějak fotí,že je to problém a bude následovat těžký trest..označili to jako šikanu a tyhle holky jako rebelky celé třídy,přitom zrovna oni jediné nekouří,nechodí s něma po zabávach atd..Přitom ty ostatní jsou pěkné potvory a právě je to mezi něma asi osobní válka..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.16 15:14

A co potřebujete poradit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erised
Datum: 22.01.16 15:31

No jestli má ještě cenu to nějak řešit,jako neadekvátní trest za to co udělaly,že je ozačili jako ty nejhorší co šikanují,prosba o snížení trestu nechce škola vyslyšet,ještě nám bylo vyhrožováno tvrdším postihem i nás rodičů,jestli nechat dceru na téhle škole ,kde je momentálně úplně neštastná..ale ani není kam ji moc dát,s trojkou s chování se o ni nikde prát nebudou a navíc všude v okolí je všechno pro kluky a obory co ji vůbec nezajímají a nebo daleko s internátem a na intr nechce ani za nic na světě jít..Nepřijde mi,že to co udělaly je tak strašné a za to takový hrozný trest..Ano doma dostala trest,omlouvat ji za to nechci,focení je zakázané a porušila to..ale přesto ,že budou fungovat jako strašák pro všechny ostatní je pro ni i pro mě hodně nepříjemné,zvlášt když všichni i na základní škole ví jaká je..ted je v prvním ročníku na střední

Datum: 23.01.16 00:05
avatar

Co víte o šikaně a kyberšikaně? Víte, že fotografovat kohokoliv lze jen

s jeho předchozím souhlasem

(totéž platí pro zveřejňování/sdílení fotografií, na nichž jsou nějaké osoby)?

Není omluva, že potrestaným dívkám dělaly totéž jiné spolužačky.

Trvala bych na tom, aby škola důrazněji zakročila proti všem, kdo se tohoto jednání dopouštěly/i

(bez souhlasu fotografované osoby ji nikdo nesmí fotografovat a následně pak fotku/y někde "sdílet").

Dívky porušily zákon, podle mne mohou být rády, že za to dostaly "jenom" trojku z chování.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.01.16 15:27
avatar

Otázka nějaké osobní války je jedna věc - nicméně - nemají náhodou ve školním řádu uvedený zákaz používání mobilních telefonů ve vyučovacích hodinách?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: erised
Datum: 22.01.16 15:35

Jasně mají,ale porušují to téméměř všichni ve třídě -což není omluva,nebyl žalobce,není soudce a používat mobil je prostě zakázané a opravdu byl nutný takhle tvrdý trest?je to adekvátní trest za to udělaly?

Datum: 22.01.16 15:46

Z vašeho dotazu jsem nepostřehl: kdo to vyfotil? Kdo to dále šířil? jaké mají důkazy, že to byla právě vaše dcera?

Byly to pouze vyfocené kalhotky? Já chodil na střední školu, kde bylo 90% procent slečen. Seděl jsem v poslední lavici a to co bylo z té poslední lavice vidět, bylo ve většině případů, až na pár vyjímek,dost nehezké pokoukání a jenom kalhotky to nebyly*smich*


doplněno 22.01.16 16:07:

Takže vaše dcera nic nefotila, akorát pouze možná přeposlala nahou prdel.. a to, že se tomu smála? To se ještě snad smí..:) Řešil bych to i s ostatními rodiči a učitelům - řediteli sdělil, že pokud nemají jasné důkazy, že to a to udělala vaše dcera, pak není co řešit. a pokud ano, tak to budete řešit přes školní inspekci. Pak ale počítejte s tím, že vám to učitelé popř. ředitel bude chtít vrátit a odnese to pouze vaše dcera. Nedělám si iluze, že to co dnes ve většině případech ve školách učí, jsou profesionálové!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erised
Datum: 22.01.16 15:55

moje dcera to nefotila,právě jen to dostala od té jedné co to vyfotila na mobil a ještě jedna kámoška to dostala na mobil,ale pár dní před tím fotily sem tam spolužáky o přestávce,ale jen tak normálně a nic choloustivého,ale nikam to nedávaly,na to důkaz nemají,ale přiznaly se ...Možná tam byl právě ten nehezký pohled fotku nemám neukázali,že to nesmí,ale důkaz jak to ta spolužačka fotí mají a moje dcera a ta ještě jedna co to dostaly na mobil ,tak se tomu smály-to prý bylo zesměšnování a výsměch té dotyčné vyfocené osobě a je to brané také jako šikana nejen samotné vyfocení..

Datum: 22.01.16 15:51
avatar

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu ... Míra přetekla, žalobce se našel. A ano, trest musí být příkladný, pokud škola nechce podobné případy řešit častěji. Cítíš se nepříjemně, ty i dcera, ale jak se cítí ti, které kdosi bezohledný fotí v nedůstojných situacích bez jejich souhlasu?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: erised
Datum: 22.01.16 16:08

mou dceru a ty dvě co mají tento trest ,pár hodin před tím nafotily právě ty holky, co to na ně řekly a dokonce je i natáčely a ještě dávaly videa a fotky ve směšných pozicích na facebook,právě se taky cítily hodně nepříjemně a chtěly aby to smazaly..a pak asi jako pomstu nafotili té jedné ty kalhotky,naše holky, nikdy žádné fotky nedávali na internet- prostě asi osobní válka holek,možná ani netušily ,když to řeknou učitelce co tím rozpoutaly,že hned zavolali policii a hned to řešila policie a okamžitě se to další den řešilo ve škole s náma..

Od: radarbrdy*
Datum: 22.01.16 16:01

Jestli je na prvním ročníku na střední, tak trojka z chování není taková tragédie. Myslím, že jako doklad o střední škole stačí to poslední vysvědčení nebo maturitní.

Připravte dceru na to, že v životě se potká i se zlými lidmi. Berte to jako školu pro život. Jsou horší věci na světě...

Pokud se vám něco nezdá, asi bych se poradil s dalšími rodiči, zda je to adekvátní "trest" a potom případně, nějak jednotně se obrátit na školní inspekci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: erised
Datum: 22.01.16 16:15

právě ti ostatní rodiče to řešit chtějí s právníkem atd..že trest není adekvátní k tomu co provedly a navíc si to vzájemně provedly i s těma ostatníma,ale na to není důkaz a ty ostatní to ani nepřiznaly,takže ty ostatní potrestaní nebudou jen ty naše 3..Já se trochu bojím,aby se jim spíš ještě víc neublížilo,když to budeme dál řešit a rozmazávat,už tak je z toho hodně špatná..ale zase ji nechat vláčet celou střední jako rebelku a tu co šikanuje,když ona je právě ten opak se mi taky nelíbí..

Datum: 22.01.16 16:26

Zkuste to tedy řešit přímo za svoji dceru a s ředitelem se domluvit, protože jak to popisujete, tak vaše dcera nic neudělala. kdyby to vyfotila ona a dala na sociální sít, tak to je jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.01.16 17:05
avatar

Erised, podle mě jde ze strany školy o exemplární potrestání a vaše dcera to prostě odnesla. Pokud to budete dále rozebírat, asi si moc nepomůžete a s vaší dcerou se to potáhne po celou dobu studia. Učitelé se umějí mstít, klidně i na nevinných... nedělám si o nich žádné iluze. Čest vyjimkám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 22.01.16 16:44

Ve školách mají nějaký klasifikační řád s kritérii pro jednotlivé stupně z chování s určitou stupnicí. Pro menší přestupky jako pokárání se používá důtka třídního učitele, při opakované nekázni nebo hrubším přestupku důtka ředitele školy. Teprve při hrubém porušení kázně, školního řádu, většinou za nějaké neomluvené hodiny se dává druhý stupeň z chování. Ten uděluje třídní učitel s celou svou danou pravomocí. S tím se nediskutuje.

Třetí stupeň z chování se obvykle dává, když už se jedná o opakované jednání, za které byla udělená dvojka, nebo za nějaký skutečně hodně hrubý přestupek proti ... atd... dosaďte si sami. Například za tolik neomluvených hodin, že je to v součtu několik zameškaných neomluvených dní, nebo něco opravdu ale opravdu hrozného, co zaslouží potrestání, apod.

Co je důležité, že trojku z chování neuděluje třídní učitel, ale pouze ji navrhuje. O udělení třetího stupně z chování rozhoduje na návrh třídního učitele po stručném popisu prohřešku celý pedagogický sbor na klasifikační konferenci. Záleží na konstelaci sboru, jestli si zdůvodnění poslechne a jako ovce všichni zvednou ruku, aby konference skončila a mohli jít domů, nebo se najde nějaký soudný učitel, který začne o trestu polemizovat a učitelé nepodpoří třídního a v klidu se usnesou navrhující kolegyně to asi přehání, že jsou horší přestupky a že takové exemplární potrestání je zbytečné, že stačí dvojka nebo jen důtka:

Takže: o trojce rozhoduje klasifikační konference na základě zdůvodnění a svých vlastních představ o trestu, nebo podle toho, jak vnímají navrhující kolegyni (nebo kolegu). Asi tak to prý nějak ve školách probíhá, víc by o tom mohl poradit nějaký aktivní učitel..?

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 22.01.16 16:55

Pochybuji, že 3. stupeň z chování a podmíněné vyloučení bylo uděleno pouze za to, co uvádíte. Vzhledem k tomu, že to projednávala i policie, tak se jednalo o tzv. kyberšikanu a ta se trestá velmi přísně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.01.16 17:22
Kdepak rozume, jednalo se o vydírání se sexuálním podtextem (vzhledem k odhalené zadnici)!
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: erised
Datum: 22.01.16 17:26

ano POTRESTANÉ JSOU PŘESNĚ ZA TO CO JSEM TU PSALA! nikdy neměla ani žádnou neomluvenou hodinu,nikdy neměla za nic žádné napomenutí,ani dutku,ani sníženou známku z chování ,ani stížnost na její chovaní..naopak byla chválená,že s dcerou nejsou žádné problémy,o měsíc později je pak všechno jinak..

konference už proběhla a holky už to mají jisté a nikam ten jeden obrázek ani neposlaly pouze mezi sebou ve třech..

udajně už před tím někdy fotily,ale nic intimního,prý je slovně napomenuli,at ve škole nefotí,ale to napomenuli učitelé i ostatní holky,nejen ty naše..zřejmě to opravdu zhodnotili jako kyberšikanu,ale ani to nedali nikam na internet,byla to pouze jedna fotka kousku kalhotek..

nemám proč bych si vymýšlela,kdybych vědela,že je dcera rošták a zaslouží si to,neřešila bych to..ano trest zaslouží,ale né takový..Vím že každý rodič se bude svého dítěte zastávat a víc si ho idealizuje,ale ona je na dnešní poměry opravdu hodná,až moc..ikdyž sem tam zazlobí taky,jinak by to nebylo asi taky uplně nermální..nic méně konkrétně tenhle případ,pro všechny tři to byl první prohřešek! a takhle potrestán.

asi škola opravdu je hned na začátku dala jako bětního beránka s trašáka pro všechny ostatní rebelky a ještě horší je,že je tak ale momentálně škola i vnímá..

asi to nemá cenu dál rozmazávat,jak je tu už psáno,asi by se to dcerou táhlo a bylo jí ubližováno daleko víc..

Od: radarbrdy*
Datum: 22.01.16 17:40

Tomu se říká ve špatnou dobu na špatném místě. Možná, že to vyřeší čas. Za rok, za dva, už si nikdo nevzpomene. Žijte přítomností, minulost už je pryč a nikdy už se nevrátí.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 24.01.16 14:04

Neřešte to, nepitvejte se v tom, vaše dcera byla mezi zúčastněnými a je jedno zda hodně či málo, za úsměv nemá návrh na 3 z chování. Je to nespravedlivé, ale to je život. Já když něco ukradnu a chytnou mě, tak mi nepomůže tvrdit, že krade celý národ. Mobily jsou zakázané, tak to tak berte. Tohle vysvědčení po obdržení můžete spálit, to nikde nebudte potřebovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.16 18:08
avatar

Nevím proč se tu většina přiklání na stranu školy. Pokud dcera fotku jen obdržela, tak nevidím žádný důvod pro takový trest. Apropo, nechápu, že fotografované holce vadí fotografie kousku vyfocených kalhotek čouhajících z riflí, ale že tak chodí a vidí ji tak ještě víc lidí naživo je ji už jedno.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.