Změna omluvené hodiny na neomluvenou?

Od: Datum: 20.01.16 20:02 odpovědí: 8 změna: 21.01.16 20:03

Dobrý den, vrtá mě hlavou taková situace, kterou právě prochází má kamarádka (18 let) na Gymnáziu.
Její matka se rozhodla být její úhlavní nepřítel, a jít do školy s tím, že oznámí třídnímu učiteli, že by ji měl již omluvené hodiny nechat změnit na neomluvené, kvůli tomu, že její dceři poslední dny opravdu nebylo dobře, ale neřekla jí že nešla do školy. K tomu je její matka ředitelka na jisté škole, tak má obavy o to, že použije svůj vliv. Osobně mi to příjde jako blbost. Co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.16 20:17

Měla by si hlavně promluvit s tou mámou a nějak ji inteligentně přesvědčit, že škodit vlastní dceři je debilní nápad a ve výsledku škodí sama sobě a vlastnímu genomu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 20:36

Pokud je ji 18 nemá žádnou pravomoc rodič zasahovat do takových věcí. Žádné problémy ji nikdo udělat nemůže, takže bez obav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.16 21:03
avatar

Pokud je někdo flink a každým prdem zůstane doma tak by to bylo na místě až bude zaměstnaná tak taky nebude moci být doma kdy si vzpomena a tak zvykat si na tohle je velice nebezpečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elannie
Datum: 21.01.16 20:03
Flink opravdu nejsem a za školu zásadně nechodím, bohužel mám trvale oslabenou imunitu a tak se stává, že se mi občas vracejí horečky (ne, nejsem ten typ, co má normální tělesnou teplotu 38 a když chce, tak toho využije), bohužel maminka je posedlá dobrým prospěchem své dcery (Řve, i když zjistí, že jsem dostala 2ku, ona to přece mohla být jednička.. ) a není jí nic dobré. Proto mě do školy honí i s horečkou, protože já to přece vydržím. Zvládla jsem to týden (teploty překvapivě neustoupily), na jeho konci jsem byla tak vyčerpaná, že jsem šla pouze na ranní hodiny, ve kterých mi hrozila vyšší absence, a pak šla domů. Toť celý problém.. :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: cghjdtz
Datum: 20.01.16 23:29

Myslím, že když se do toho kamarádka pořádně pustí s argumentem, že v 18 za sebe zodpovídá sama, tak ve škole nemají šanci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dam®
Datum: 21.01.16 02:55

Vincente, připadáš mi jak Sančo Panza, znalé žádám o prominutí zjednodušeného projevu, její maminka se rozhodla pro radikální řešení s cílem jenž by dceru vrátilo zpět k standartním jednáním života, určitě nešlo o jen tak vybulení pár hodin školy. Jsi-li strůjcem těchto neshod, tak se zachovej dospěle a pomož své přítelkyni úspěšně absolvovat školu i "dokopáním" k absolutoriu.

18 není dokonalost, 18 je už závazek, 18 je nádhera pro kterou v pozdějším věku zamáčnech vlastní slzu a taky tě můžou zavřít pro blbost.


doplněno 21.01.16 03:07:

Poznámka o ředitelování její maminky zavání vydíráním.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vincentkrieger
Datum: 21.01.16 14:29

Jak jsem se zmiňoval, je to pouze kamarádka. Její maminka má problém rozeznat rýmu od chřipky. Tudíž by poslala holku se 39 stupni a odělanými hlasivkami do školy, aby mohla v nejlepší situaci ještě nakazit další spolužáky. Její dosavadní počet zameškaných hodin se pohybuje kolem 40, což mi nepříjde za pololetí jako nějaký extrém. Tak se má situace.

Rozhodně jsem rád za poznámku o vydíráním. Nemůže to přeci fungovat tak, že ředitel jiné školy je schopen manipulovat s učiteli školy jiné.

Od: lola®
Datum: 21.01.16 05:49
avatar

Pokud je jí 18 je plnoletá a svéprávná..=) Takže jí nemůže nařizovat jestli do školy může nebo ne..=) A vůbec se nemusí rodiče ptát na svolení být doma..=) Aspoň na většině škol to tak funguje..=))

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.