Barevné spektrum slunce v průběhu roku

Od: Datum: 19.01.16 21:15 odpovědí: 1 změna: 22.01.16 11:21

Dobrý den, mám školní referán na závislost barvy světla a růstových vlastností rostlin při pěstování pod led diodami. Zajímalo by mě, jestli to, že různé barvy světla ovlivňují růst, květ, klíčení.. je způsobeno tím, že v průběhu roku se (lehce) mění barevné spektrum Slunce (ovlivněno úhlem lomu, vzdáleností od Země..). Předem děkuji za odpověď.
PS: Opravdu jde o školní referát, nepěstuji drogy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.01.16 11:21
avatar

zdravím, ano, různé barvy světla ovlivňují různé vlastnosti rostlin. Například infračervená je důležitá pro květ a klíčení semen, urychluje fotosyntézu, červená prodlužuje stonek, zvětšuje listy, podporuje kvetení, žlutá a oranžová mají velmi podobný vliv-podporují klíčivost a podélný růst, zelená podporuje tvorbu kyslíku,modrá -zahušťuje kořeny, sílí stonek a řapík, zvyšuje obsah chlorofylu, zlepšuje hustotu průduchů listů, fialová a ultrafialová zabraňuje prodloužení stonku a listů, pomáhá vytvářet anthocyanin.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.