Radiofarmaka - k čemu jsou?

Od: Datum: 12.01.16 14:22 odpovědí: 3 změna: 12.01.16 18:50

Zdravím, nevíte někdo k čemu slouží radiofarmaka? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 12.01.16 14:30

K odpovědi nebyla potřebná ani jedna vteřina vyhledávání

http://www.wikiskripta.eu/index.php/Radiofarmaka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 15:54
avatar

Radiofarmaka slouží k léčení tam, kde léky nezabírají. Mi radioaktivní látku 2x píchali do kloubu zápěstí. V kloubu se mi trvale usídlil zánět, díky zvrhlé imunitě, artritidě, který kloub devastoval. ;) V nemocnici nás bylo asi 12, kterým to lékař píchal do různých a různě postižených kloubů. Byli jsme asi 2 dny izolováni a po propuštění jsme se doma měli stranit lidí a zvláště pak dětí, protože jsme ještě malilinko "zářili". Tato léčba byla účinná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 18:50
avatar

Když jsem byl na vyšetření funkce ledvin,vstříkli mi do krve radioaktivní izotop,který během pochodu krevní soustavou září a postupně se kopíruje na počítačový monitor.Snímky postupně ukazují,jak funguje krevní systém a jak se izotop postupně vylučuje močí.To je jedno z neinvazivního použití radiofarmak.Tady je používáno Technecium 99,vznikající v reaktorech z Molybdenu 99 a jeho poločas rozpadu je necelou hodinu.Po této době je běžně z organizmu vyloučen a člověka ohrozí zářením nepatrně.

JB

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.