Slovo responsible v kontextu

Od: Datum: 12.01.16 00:15 odpovědí: 3 změna: 12.01.16 08:17
avatar

Zdravím, dnes mě o angličtině napadla jedna věc. Slovo responsible se váže s předložkou for. Měli jsme cvičení na doplnění právě předložek a byla věta: "Hes responsible ___ tidying his room." Na prázdné místo má přijít právě slovo for, a významově bych si to pak překládal, že on je zodpovědný za úklid svého pokoje. Že má tu zodpovědnost, ale už z toho nevyplývá jestli to opravdu svědomitě dělá. A příjde mi, že pokud bych napsal "Hes responsible in tidying his room.", že význam věty bude spíš k jeho dobrovolné vůli si pokoj uklízet, ve smyslu že to dělá svědomitě, zodpovědně. Google překladač nenamítá vůbec nic na obě varianty.

Je na mojí myšlence něco pravdy nebo ze mě vypadl nesmysl? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.16 00:26
avatar

obě předložky mění význam - responsible for je klasické být zodpovědný za, responsible in znamená, že se chová zodpovědně při úklidu (nevím, jestli to zrovna v tomhle spojení dává smysl)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.16 07:22
avatar

Ano, přesně takto jsem to myslel. Učitel mi ovšem variantu s in okamžitě zamítnul.


doplněno 13.01.16 07:18:

Díky za ten odkaz, přesně něco takového jsem potřeboval. :)


doplněno 13.01.16 17:02:

Ještě doplním jak to dopadlo. Ve skutečnosti to nebylo cvičení, ale jeden z úkolů v písemce, a naštěstí v zadání bylo "Write correct sentences." a když jsem učiteli dal přečíst příspěvky z odkázaného fóra, tak pochopil jak jsem to myslel a uznal mi to. :) Přidal mi bod, takže mi to ze dvojky dalo na 1-. Ještě jednou díky moc.

Datum: 12.01.16 08:17
avatar

učitel se nad tím zřejmě vůbec nezamyslel, s in je to dost neobvyklé spojení a očekával (chtěl) for... já bych vytiskla a ukázala mu např. toto: http://english.stackexchange.…ible-for-vs-responsible-in... jestli není ješita, ocení tvůj zájem o jazyk ;)


doplněno 12.01.16 08:33:

a ještě mě napadá, jestli jste neměli v zadání doplňovat frázová slovesa? protože v té 2.variantě to fráz.sloveso není - he is responsible + in cleaning...


doplněno 13.01.16 18:55:

tak to jsem ráda, dopadlo to super - určitě z toho máš dobrý pocit *placni*

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.