Průměrný prospěch na gymnázium

Od: Datum: 11.01.16 14:30 odpovědí: 4 změna: 12.01.16 16:34

Zdravím, chtěla jsem se vás zeptat, jelikož se neprodleně blíží odvzdání přihlášek a konec pololetí, tak mám takovou otázku. Můj prospěch v průměru byl do 1,19 se třemi dvojkami a letos mi buhužel jedna uletěla navíc, takže průměrný prospěch mi vychází do 1,26, když sečtu všechyny 3, teď si nejsem jistá, jestli se píše i 1. pololetí v osmé třídě, tak mi vyjde 1,2. Myslíte si, že bych měla šanci se dostat na gymnázium? Vím záleží na příjmačkách, ale oni se dívají na průměrný prospěch. Můj prospěch není ideální, ale jsem celkem z toho na dně, protože žádnou jinou školu si nedokážu vybrat a gympl je přece jen takový ideální, když chci jít studovat na pedagogickou vysokou. Děkuji za vyslechnutí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 11.01.16 14:32
avatar

Prospěch není zásadní - jen se k němu přihlíží. Důležité jsou schopnosti a přijímačky. Když to nebude "vstup na základě vysvědčení" - což u gymplu nepředpokládám, aktuální známky bych vůbec neřešil - zkuste několik testů posledních let, každá škola si na své weby dává starší testy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hihi*
Datum: 11.01.16 14:39

Testy jsem zkoušela, ale vybrané gymnázium je soukromé, nedělají se tam přijímačky z českého jazyka ani metematiky, ale z obecně studijných předpokladů a dokonce na stránkách mají průměr do, kterého se vejdu, ale už jsem hodně na hranici, proto mám obavy, že se nedostanu. Děkuji za odpověď. :)

Od:
Datum: 11.01.16 18:25

Nejedná-li se o nějaké prestižní gymnázium, tak pomalu na soukromé berou téměř každého.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.16 16:34
avatar

Podle mne by ses měla s přehledem dostat i na "státní" gymnázium.

Je zbytečné tahat rodičům z kapes peníze za méně kvalitní školu...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.