Nechtěná MATURITA

Od: Datum: 09.01.16 16:57 odpovědí: 7 změna: 20.01.16 18:47

Dobrý den,

V současné době jsem studentem čtvrtého ročníku střední školy, tudíž jsem v posledním - maturitním ročníku. Bohužel jsem časem zjistil, že mne můj obor studia vůbec nebaví a ačkoliv věřím, že maturitní vysvědčení nedopadne tak špatně, nejsem si jistý zda-li se chci prezentovat jako student technického oboru který v současné době prezenčně navštěvuji. Již dlouhou dobu můj zájem inklinuje k humanitním předmětům jako dějepis, sociální vědy, politologie či ekonomie a rád bych pokračoval ve studiu na VŠ. Protože jsem zdatný v cizích jazycích, nebál bych se ani studia v zahraničí. Je tu však jedna překážka. Má maturita bude ze 60% složena z technických předmětů, které dál studovat nechci, a některé školy ve Francii nebo Itálii požadují humanitní předměty z maturity, které naše škola nenabízí (samozřejmě kromě státní části, která je pro všechny stejná). Existuje nějaká možnost doplnění mat. zkoušky z humanitních předmětů v podzimním termínu na nějakém gymnáziu či střední škole?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.16 17:07
avatar

Na vysoké nikoho nezajímá, z čeho kdo maturoval.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: qwertzy
Datum: 09.01.16 17:12

Prosím, budu se hlásit do Francie. Tam ano.

Datum: 19.01.16 10:43

Především bych si zjistil, pokud jste to ještě neudělal, zda vám ve Francii vůbec uznají naše maturitní vysvědčení. Může se také stát, že si na základě dokončení střední školy v ČR, budete muset stejně udělat francouzský ekvivalent naší maturity. Čímž by se vyřešil problém s předměty, které nemáte. Podotýkám ale, že s uznáváním vzdělání na úrovní střední školy nemám praktické zkušenosti - pouze ze školy vysoké a tam se vždy všechno posuzovalo individuálně. Někdy se doklad (resp. jeho ověřený překlad) uznal přímo, jindy se vystavil národní ekvivalentní dokument, jindy bylo potřeba absolvovat místní zkoušky (i kdyby třeba jen rozdílové).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 17:24

o tom celkem pochybuji, protože ve školském zákoně je psáno, že "Žák koná maturitní zkoušku ve škole, jíž je žákem, na základě přihlášky podané řediteli školy".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: qwertzy
Datum: 09.01.16 17:35

Koukněte na školu SPEKTRUM - maturita bez studia

Datum: 09.01.16 18:42

existuje možnost dodělání druhé maturity -- tzv. zkrácené studium pro lidi, kteří již jednu maturitu mají a chtějí si dodělat maturitu druhou v jiném oboru. Buď dálkově nebo denní formou, ale myslím, že to bývá většinou dálkově či večerně cca na 2 až 3 roky. Dodělávají se pouze jiné odborné předměty a státní část maturity se znova neopakuje.

Nevím, jak by to bylo, kdybyste se přihlásil na jiný obor a vystudoval klasickou SŠ...způsobem, že by Vás ředitel vzal do vyššího ročníku (třeba třeťí nebo čtvrtý ročník), udělal byste rozdílové zkoušky a druhou maturitu. (Jestli celou znova nebo jen odborné předměty?)...více informací zodpoví na krajském školním úřadě včetně možností studia ve Vašem kraji

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.16 18:47

Spíš bych to viděl složit maturitu z toho, co zrovna studuješ, ono Ti asi ani nic jiného moc nezbývá. Taky nemůžeš nikdy vědět, na co Ti tato maturita kdy v životě může být dobrá. Když by to bylo nutné, pak si dodělat dálkově maturitu na jiné škole, potřebné k dalšímu studiu nebo přijetí na nějakou vysokou. Tak jsem to udělal já, potřeboval jsem vzdělání v jiném, dost příbuzném oboru tomu, který mám. Tak jsem udělal dálkově ještě průmyslovku, vlastně druhou maturitu nebo doložka k maturitě nebo jak to nazvali. Vyučovány byly pouze odborné předměty, čeština, matika a tak nebyla. Bylo to studium na dva roky - zkrácené dálkové. Navíc mi ještě skoro polovinu těch odborných předmětů (samozřejmě těch, z kterých se nematurovalo) uznali, neboť už jsem je vlastně měl udělané z dřívějška.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.