Zeměpis- Amerika

Od: Datum: 07.01.16 14:47 odpovědí: 3 změna: 07.01.16 16:34
Dobrý den
Jaká byla původní rasa Ameriky kde je rozšířená a jak se do Ameriky dostala rasa :)

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.16 16:11
avatar

Mayové jsou původní obyvatelé jižního Mexika a severní části střední Ameriky. Termín Maya označuje obyvatele regionu, kteří si uchovávají určité podobné kulturní a jazykové tradice. Označuje se tak mnoho rozličných populací a komunit i etnických skupin v regionu. Každá z nich má svou vlastní částečně odlišnou tradici, kulturu či historickou identitu. Počátkem 21.století zde žije něco okolo 6 miliónu Mayů. Někteří se téměř integrovali do moderní kultury, která je obklopuje, jiní pokračují ve svých tradicích a často mají jako mateřštinu jeden z mayských jazyků. Největší součastná mayská populace je v mexických státech Yucatán, Campeche, Quintana Roo, Tabasco, a Chiapas, dále jsou ve střední Americe Mayové ve státech Belize, Guatemala a v západních provinciích Hondurasu a El Salvadoru.

Indián je označení pro původního obyvatele amerického kontinentu (výjimku tvoří Eskymáci a Aleutové na severu), které jako první použil Kryštof Kolumbus v domnění, že se plavbou na západ přes Atlantik dostal k východnímu břehu Indie .

Indiáni přišli do Ameriky v několika migračních vlnách mezi 40 a 10 tisíci lety př.n.l. v obdobích, kdy probíhající doba ledová způsobila výrazný pokles hladiny oceánů, a tak mezi Sibiři a Severní Amerikou místo Beringovy úžiny existovala tzv. Beringova šíje. Předchůdci Indiánů pak následovali migrující lovnou zvěř na nový kontinent.

Zdroj: internet

Ohodnoceno: 1x
 
Od: drin
Datum: 07.01.16 16:34
Děkuji za odpověď. :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.