Rovnice o 2 neznamych-slovni uloha

Od: Datum: 05.01.16 15:11 odpovědí: 3 změna: 05.01.16 16:13
Za 3 kg pomerancu a 2 kg mandarinek jsme zaplatili 51,-kc.za 1 kg pomerancu a 3 kg mandarinek bylo ve stejnem obchode zaplaceno 132,- kc. Kolik korun stalo 1 kg pomerancu a kolik 1 kgmandarinek?prosim vypocita mi to nekdo? Luky
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.16 15:54
avatar
Jseš si naprosto jistej správným zadáním? Není tam nějaká chybička?
Jsem to nepočítal, ale řekl bych, že takto daný příklad nemá řešení.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: fjord
Datum: 05.01.16 16:12

3a+2b=51

1a+3b=132

po úpravách mi vyšlo b=56 nebo tak něco, což by znamenalo, že za pomeranče by nám v obchodě ještě zaplatili :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 16:13
avatar

Ano, vypadla tam jedníčka. Stavme tedy rovnice:

3x + 2y = 151

1x + 3y = 132

A nyní už víme, co je x... vyřeš a zjistíš, že mandarínky stojí 35 kaček za kilo...

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.