Jít na Gymnázium nebo ne?

Od: Datum: 04.01.16 22:35 odpovědí: 3 změna: 05.01.16 06:28

Dobrý večer, už se blíží termín podávání přihlášek a já byl rozhodnutý pro Gymnázium, a dále pokračovat na VŠ Pedagogikou. Ale teď mi najednou začíná vrtat hlavou jestli tam jít ne, jestli se uplatním nebo je lepší jít na nějakou odbornou se zaměřením? Jinak známky jsem měl na vysvědčení jednu 2, jinak samé 1. Popřípadě jaký obor by mohl mít budoucnost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: droid
Datum: 04.01.16 22:48

V dnešní době již nerozhoduje zaměření střední školy. Vždy o prázdniny pracuji v autorizovaném servisu Nokie a technik oprav elektrických zařízení může provádět zemědělec, ochranář přírody, kuchař i automechanik. Jediné 2 otázky které padnou u pohovoru k takovému místu jsou pak beztrestnost a ochota pracovat na směny.

Při pokračování na VŠ je již předchozí vzdělání vedlejší a všichni začínají na stejné čáře. Pokud chceš studovat VŠ pedagogiku tak si na střední škole vyber 2 předměty, které tě budou bavit a ty se nauč pořádně (trocha samostudia nikoho nezabila). Osobně bych v tvém případě šel na gymnázium (já mám elektro).

Perspektivní je v dnešní době chemie a bude potřeba čím dál víc. Nevím kolik ještě budeme potřebovat programátorů a advokátů, ale dle mého je jich v dnešní době až moc (a ekonomové jsou ostatním pouze pro legraci ... věř mi)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 04.01.16 22:48

S těmito známkami běž určitě na gympl a až tam se rozhodni jakou VŠ si uděláš.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.16 06:28
avatar

Dnes je jiná doba,maturitu má kde kdo a pokud víš,že chceš na výšku,tak neváhej.Z gymlu se dostaneš snáh,než z odborné školy.Co má dnes nějaké uplatňení?Většina lidí co znám se živí úplně jiným oborem,než vystudovali!Mám stavebku a je mi celý život na prd,stejně tak i spolužáci se živí jinak.Z celé třídy asi jen tři jsou v oboru.Taky mi to bylo doporučeno jako perspektivní studium,pro budoucí prácí,že je obor s budoucností.Houbeles...vybírej si pocitem,co chceš dělat a půjde ti to.Vystudovat se dá snad cokoli,ale potom v tom oboru musíš i chtít pracovat a musí tě bavit.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.