Odpor ke státnicím - nechuť se učit

Od: Datum: 04.01.16 19:35 odpovědí: 4 změna: 04.01.16 20:31

Ahoj,

mám za sebou bakalářský studium, který jsem zvládla a dokončila. Teď mám dokončit magisterský studium a už prostě nemám sílu... Na přelomu ledna a února bych měla mít státnice a mám pocit, že už to nedám. Magisterský studium mě vůbec nebavilo, naprosto nudný a teoretický zbytečný předměty. Vyjela jsem aspoň na půl roku do zahraničí, kde jsem si dala zábavný a praktický předměty k něčemu. Loňskej červen jsem si zvládla dodělat všechny předměty z magistra i tady a věděla jsem, že už mi zbejvá jen diplomka a státnice. Diplomku jsem nakonec začala psát až v říjnu, strašně se mi do ní nechtělo, protože byla náročná a psala jsem jí po večerech a nocích, přes den jsem byla v práci. Nakonec jsem jí přece jen minulej tejden dopsala a odevzdala. Uf! Nechápu, jak jsem to zvládla, ale napsala jsem jí. Jenže ty státnice... na našem oboru je to opravdu vyhlášený tím, že státnice jsou ultra těžký. A já mám prostě pocit, že už to nezvládnu, že už to nedam, zase se po večerech a nocích učit (namísto psaní) totální hovadiny k ničemu, kterejm nerozumim, ráno vstávat do práce. Teď jsem se konečně odhodlala podívat se na okruhy, kterejch je cca 30, ale kamarádi mi napsali, že otázek (tahají se otázky, ne okruhy) je dohromady asi 150 (každý si vytáhne 4 otázky). Já z těch otázek nebo okruhů nic neznám, pamatuju si, že jsme nějaký věci probírali, ale nebavily mě, nesnášela jsem je. Nedokážu si představit se ty kvanta naučit. Nedokážu si představit zas nemít čas na rodinu, na kamarády, na přítele a jen dělat něco, k čemu mám odpor. Chce se mi z toho brečet.

Nejradši bych se na to celý vykašlala. Jenže už mám všechny předměty hotový, diplomku napsanou a opravdu zbývají jen státnice. Jenže já nevím, jak na to. Už nemůžu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.16 19:38

zkus se hecnout, jsi těsně před cílem ... nejednou bys litovala, že ses na to před koncem vybodla ... držím pěst

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 04.01.16 19:54

Jestliže máte již ročník uzavřený, všechny zkoušky splněny, tak státnice již nemůže být problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 04.01.16 20:26

Tak se na to vyprdni. Zajdi do skoly na studijni a ukonci studium. A cestou ze skoly se stav na pracaku a zacni shanet praci. A az te za rok prevalcuje cerstvy inzenyr v kariernim postupu, tak si na toto rozhodnuti vzpomen. Diky degradaci vzdelani dneska musi mit bakalare pomalu kazda uklizecka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 20:31
avatar

člověk nemůže dělat jenom to, co ho baví, občas je třeba zatnout zuby a dodělat, co jsi začala - já bych si teda připadala totálně neschopná, zabalit to před státnicema, diplomka hotová, všechny zkoušky...*ee*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.