Chci ze SPŠ na medicínu

Od: Datum: 03.01.16 13:29 odpovědí: 10 změna: 11.01.16 13:29
avatar

Dobrý den, studuji druhým rokem elektro průmyslovku a chci pokračovat na medicínu. Práce lékaře mě fascinuje a jednou bych se jím chtěl stát a vím, co vše to obnáší a že je to perná cesta. Uvědomil jsem si to až pozdě, jsem už ve druháku a tuto školu už nejspíš chci i dokončit. Ale chci se přitom samovzdělávat. Už jsem s tím i začal a vím, že musím dobře umět chemii, biologii, somatologii a fyziku (- fyziku na škole máme, takže tam by snad nebyl takový velký problém). Mám 2,5 roku na to, abych dohnal gymnaziální učivo. Našel jsem si už na internetu dost zdrojů, ze kterých se budu učit. A také si chci koupit učebnice. Chci svůj život zasvětit medicíně, baví mě to, fascinuje a vím, že v tom je smysl - pomáhat ostatním lidem. Není to jenom můj rozmar, delší dobu o tom uvažuji, ale říkal jsem si, že když jsem na průmyslovce, beztak to nemá cenu, ale pořád mě to láká a já bych si vyčítal, kdybych do toho nešel.

Znáte někoho, kdo se dostal na medicínu z podobné školy jako já? Samostudiem? Co si myslíte o přípravných kurzích? Chci jít na medicínu do HK, kde nejsou žádné modelovky, takže musím zabrat a traduje se, že HK má jedny z nejtěžších přijímaček. Za všechny odpovědi děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.16 13:43

Tak jestli chceš na vysokou (a teď je jedno na jakou), tak přestup rovnou na gymnázium. A kdyby tě náhodou následně zlákala třeba elektrotechnická fakulta, tak se tam můžeš zase sejít se žáky ze SPŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 03.01.16 13:55

Obavam se, ze do tretaku na gympl ho nikde nevezmou, tedy by musel zacit znovu od prvaku, tudiz se tazatel se spoluzaky ve skole jen tak nesetka...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fedarlus
Datum: 05.01.16 21:46

To máš dnes úplně jedno jsem Vyučenej autoelektrikář, pracuji jako hasič dálkově si dodělávám policejní školu kvůli maturitě a pokud odmaturuji tak mě po září čeká Zdravotnický záchranář. Vše je jen o tom co chceš a co proto uděláš...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 03.01.16 13:58

Klidně elektrotechnickou průmku dodělejte, bude se vám hodit. Medicína je plná elektronických zařízení. Elektrotechnická průmyslovka vás naučí učit se kvanta nejrůznějších informací, chápat jejch souvislosti, co je zbytečné a co důležité. Je to výborná škola na procvičování paměti, práce s informacemi, vyhledávání, třídění, ukládání, a opětovného vybavování informací, používání v souvislostech.

Využijte i všeobecně vzdělávací předměty, především český jazyk, angličtinu a případně i další jazyk, budou se hodit. Opět i na posilování paměti (podobně jako se posilují svaly v posilovně, tak i mozek se cvičením pěkně posiluje), zkus se jazyky naučit co nejkvalitněji. Snažte se zdokonalit v profesionalitě, odpovědnosti za své dílo a činy, ve společenském styku. Není na škodu se naučit i něco ze sociální psychologie všedního dne, empatie, filozofie. Nemusí to být nijak do hloubky, stačí dělat všechno poctivě.

Píšete, že doháníte biologii na gymnaziální úrovni. Naučte se používat jak české, tak i latinské názvy pro stromy, kytky, byliny, živočichy, naučte se dělat si vlastní ilustrativní třeba i jen velmi jednoduché obrázky a také se naučte z nich číst (stavba buňky, apod.), budou se hodit při posuzování rentgenových a jiných snímků, preparátů, apod. atd. atd...

Jestli vám zbyde čas na latinu, zkuste si občas najít nějaké latinské přísloví a i když ho brzy zapomenete, naučte se poznávat nějaká společná slovíčka a ta si můžete zapamatovat. I to se může hodit.

Z elektroniky se vám bude hodit nejen klasická elektrotechnika, elektrotechnika, ale třeba i robotika, programování, přenos informací, apod..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.16 14:49

Nevím, jestli to ještě platí, ale dřív bylo možné přihlásit se na jakoukoli VŠ z jakékoli střední školy. Správně píšete, že se snažíte dohnat látku z biologie a latiny. Bez toho byste se na medicině neobešel. Přeju hodně štěstí při přjímačkách a studiu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.16 16:07
avatar

Latinu na přijímací zkoušky na medicínu moc neupotřebíte. Kupte si přípravná skripta ke zkouškám na medicínu - prodává je například Masarykova univerizata, abyste byl zhruba v obraze, co se od vás bude vyžadovat. Jo a studujte i chemii - nejen tedy anorganickou, ale organickou a biochemii. Biologie, fyzika, chemie a matetematika - to jsou základní předměty, které na medicínu potřebujete znát na vynikající úrovni. Nevidím problém v tom, že studujete průmyslovku. Hlavně musíte mít maturitu. A pak samozřejmě perfektní znalosti ke zkouškám na školu, kam je každým rokem neuvěřitelný nával. Myslím tím tu medicínu.


doplněno 03.01.16 23:04:

Ano, na medicíně je třeba umět matematiku. Např. taková zkouška z biologie v prvnim semestru je ve skutečnosti matematika v praxi... Logika, kombinatorika apod. I další předměty jsou postaveny na matematice, fyzice. A jak jste na tom s úrovni znalosti angličtiny? Jeden z předmětů byl kompletně vyučován v angličtině...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: glow®
Datum: 04.01.16 16:16
avatar

To jsem nevěděl, díky za informaci. S angličtinou jsem na tom poměrně dobře, ale určitě ji nevynechám.

Od: glow®
Datum: 03.01.16 21:17
avatar

Děkuju za odpovědi. Ale vážně je na medicíně třeba matematika?

Od: buss
Datum: 03.01.16 21:34

No tak si podej přihláášku na školu! Zjisti si, co vyžadují za znalosti. Zde se nepřijímá. třeba http://www.lf1.cuni.cz/uchazeci-prihlaska-ke-studiu

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.01.16 13:29

Podávat si přihlášku na vysokou školu ve druhém ročníku střední školy je hloupost.

K dotazu: Osobně bych dokončil školu a rozdíl dohnal samostudiem. Bude to trochu náročnější na sebekázeň, ale pokud je medicína životní cíl, tak to určitě půjde. Ono toho učiva na gymnáziu v těchto předmětech zase tolik není. Ty 4 roky učiva nebude problém zpracovat běhom roku ve volném čase.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.