Ústní z ČJ - Analýza neuměleckého textu

Od: Datum: 02.01.16 18:18 odpovědí: 2 změna: 02.01.16 19:05

Nerozumím tomu co to vůbec znamená? Co bych jim tam měl jako řikat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 18:36
avatar

Význam slova analýza jistě najdeš sám. Zastavíme se u neuměleckého textu. Vlastně nejdříve u uměleckého. Co to asi je? Jsou to básně, romány, povídky, divadelní hry. Neumělecké je tedy vše ostatní. Třeba články v novinách a časopisech, recenze uměleckých děl, osobní dopisy a poznámky, volební programy... A třeba i obsáhlejší dotazy a odpovědi zde na poradně...

Z dotazu není jasné, jestli ti bude text přidělen, nebo si ho máš sám vybrat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 19:05

Ahoj, ústní maturity mohou být na každé škole jiné, zkus se tedy informovat přímo u toho, kdo Tě bude pravděpodobně zkoušet, tj. vyučující českého jazyka, například. Jistě by Ti měl podat podrobné informace, jak to vše bude probíhat.

Slovo analýza jistě znáš, znamená rozbor.

Nevím, jak to bude u vás, třeba si bude losovat, a pod tím číslem budeš mít vše, jak nějakou knížku, tak i pak tento rozbor. Ale může Ti být i přidělen.

Ostatního se nemusíš bát, na tom pracovním listě budeš mít napsané konkrétní otázky, které pak budeš zkoušejícímu zodpovídat. Pokud by tam náhodou nebyly, tak se stejně bude ptát vyučující sám, takže s otázkami si nelam hlavu. Spíše jde o to, abys znala odpovědi na dané otázky, pokud něco nebudeš vědět, vyučující se Ti bude snažit pomoci třeba tím, že otázku formuluje jinak, abys porozuměl. Toto je povolený postup.

K těm otázkám: Může tam být třeba, pro koho je daný text určen, kdo si jej pravděpodobně přečte, kde bys jej pravděpodobně nalezl (noviny...), zařadit mezi styly (např. populárně naučný, aj.), a pak rozbor, např. určit druh věty vedlejší, slovní druhy, apod.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.