Organizace roku na VŠ

Od: Datum: 02.01.16 14:30 odpovědí: 6 změna: 02.01.16 19:33

Dobrý den,

prosím Vás, chtěla bych se zeptat. V jakém cca období jsou během roku zkoušková období na VŠ? Nebo něco takového, na co se musí více připravovat... Mám pocit, že jedno je kolem Vánoc, ale nevím, zda to nebude až v lednu. A jaká jsou tam volna? Dle toho, co si pamatuji, tam prý nemají prázdniny jako na ZŠ. Ale v létě mají volno a během Vánoc také?

Děkuji za informace.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.01.16 15:14

Ahoj, myslím, že jsou u různých škol různé odlišnosti, ale zkouškové bývá většinou skoro celý leden až do poloviny února), takže dohromady vlastně jeden měsíc (věnováno nejprve splnění zápočtů, a zkouškové jako takové bývá od půlky ledna do půlky února).

Další zkouškové je na konci letního semestru, to může být třeba už od poloviny května, až do konce června, včetně splnění zápočtů. Ale třeba opravné zkoušky můžeš/musíš mít hotové až do posledního týdne v srpnu.

Prázdniny: Letní červenec, srpen, prakticky i celé září, pokud stihneš vše do začátku června - někdy je to možné, tak máš volno i ten červen. Zimní prázdniny jsou jako na střední, na základní škole, zpravidla těch 14 dní, plus minus.

Velikonoční, podzimní prázdniny nejsou, pouze svátky, např. Velikonoční pondělí, 28. říjen. Jarní prázdniny vlastně také ne, ale pokud máš splněné zkoušky, viz. výše, tak jsi de facto celý ten leden - únor (zbývající dny, kdy nemáš nic, zkoušky, zápočty), také doma.

Na mém oboru není výuka ani v pátek, takže máš volno i v pátek, pokud si uspořádáš sama ve vyšších ročnících rozvrh, můžeš chodit třeba jen 2, 3 dny v týdnu a zbytek jsi doma.

Vlastně záleží na podmínkách daných předmětů, na přednášky chodit nemusíš a na cvičení dle podmínek vyučujících.

Ale na každé škole je to trochu jiné.


doplněno 02.01.16 15:27:

Jojo, nemáš zač, ale opravdu se zkus zeptat někoho na dané škole, o kterou se zajímáš. Nebo na stránkách té dané školy bývá harmonogram roku, a tam je vše pečlivě napsané. I když nevím, u nás je to třeba přístupné jen po přihlášení do systému. A ještě jsem zapomněl, že můžeš mít děkanské nebo rektorské volno, to je individuální a v tyto dny také není výuka.


doplněno 02.01.16 15:41:

Jojo, je to indivduální, u nás máme ještě vždy teď první týden celý v lednu výuku a pak až zkouškové, nebo zápočty. Ale některé zápočty jsme měli už před zimníma prázdninama. Letní semestr začíná vždy kolem půlky února a zkoušky závisí na vyučujících - někteří mají ty únorové jen opravné, některým je to jedno a můžeš klidně až v tom únoru jít na první pokusy. Ty zbývající pokusy, když máš dostatek kreditů, si můžeš udělat až třeba v tom srpnu, kdyby na tom přišlo. I když je pravda, že je lepší to udělat co nejdříve neodkládat. Někteří vyučující chtějí mít třeba zkoušky hotové do konce ledna a nové termíny nevypíší.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: seli
Datum: 02.01.16 15:19

Moc děkuji za podrobné objasnění. :)

Datum: 02.01.16 15:35
avatar

Podle mých zkušeností začíná zimní zkouškové prakticky hned po zimních prázdninách (a naopak se obral kousek února, kdy už začínal další semestr). Měli jsme to udělané šikovně tak - a myslím, že nemálo VŠ to tak má - , že se zápočty a zkoušky dají udělat všechny během ledna, přičemž na únor se vypisují obvykle opravné termíny. Když tedy uděláte všechno napoprvé, máte v únoru volno ;{)>

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 02.01.16 16:57

tak třeba u nás opravné termíny takhle hned nebyly. Něco neuděláš, zapiš si znovu kurz, absolvuj ho znova ( tedy nejméně semestr ) a pak můžeš na druhý termín. Je to opravdu individuální.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.16 16:51
avatar
Ne vsude to je stejne. Nekdy je zkouskove 2tydny delsi atd... je to podle skoly. Vetsinou Leden a pak Cerven. My na skole meli od ledna do pulky unora a pak od cervna do pulky cervence. Vetsina skol funguje tak ze si rozvrh udelas podle sebe. Muzes pak mit volno kdy chces ty. Nekdo si da skolu jen utery az ctvrtek ale ses tam treba cely den. Patky byvaji vetsinou volne , ten den chodi dalkari. Pro vic info musis najit svoji skolu. Vse vetsinou na webu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.16 19:33

My jsme měli výuku 13 týdnů, což jsou 3 měsíce, zhruba od 20. září do 20. prosince (+- podle toho, kdy je pondělí). Pak 6 týdnů zkouškovýho období od začátku ledna do půlky února. Pak zas 13 týdnů výuky (od půlky února do půlky května) a 6 týdnů zkouškovýho do konce června. Pak 2 měsíce prázdnin a 3 týdny v září, kdy oficiálně ještě pokračovalo zkouškový.

Testy na zápočet jsme psali různě, někde třeba 3 testy v průběhu semestru, jindy jeden test před Vánoci, nebo i první týden v lednu. Zkoušky byly obvykle v lednu, výjimečně i před Vánoci, a opravný termíny v únoru a občas i v průběhu letního semestru - takže někdo mohl jít na zkoušku na konci ledna a na další pokus třeba v březnu. Podobně i v letním semestru, kdy nejvíc zkoušek bylo v červnu, ale dalo se jít i o prázdninách, nebo ještě v září.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.