Ukončit povinnou školní docházku 8. třídou?

Od: Datum: 01.01.16 19:12 odpovědí: 12 změna: 05.01.16 14:52

Dobrý den, v šesté třídě jsem propadla z matematiky a ted jsem v osmé. Přemýšlím o tom že bych vyšla a šla na učnák na obor číšník. Tak bych se chtěla žeptat kdybych si podala přihlášku a oni mě přijali a já si to zatím rozmyslela tak jestli by byla možnost i když jsem si tu přihlášku už podala jít a dodělat si devátou třídu? Nebo když podám přihlášku tak už nemám možnost si to rozmyslet? Předem děkuji za odpověd Silvia Vacková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wnt
Datum: 01.01.16 19:42

Dodělej si ZŠ, 9 třída je už taková volnější a tvůj výběr další školy bude přeci jen větší a třebas se najde i něco, co tě bude bavit. Uvědom si, že makat budeš celý zbytek života, takže není kam spěchat a zbytečně se ochuzovat o celkem bezstarostný život žáka/studenta.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pave*
Datum: 02.01.16 17:08

Dovolím si nesouhlasit s názorem wnt, že student má bez starostný život. Sama jsem v 9. třídě a nemůžu říct, že bych neměla žádné starosti. Celé Vánoční prázdniny jsem proseděla u učení, dělání úkolů do školy a olympiád. Usuzuji, že wnt je starší generace a nezažil/a to, co po nás v této době chtějí ve škole.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.01.16 17:18
Ja jsem mladsi generace a fakt mohu potvrdit základní skola a ani stredni skola neni nic oproti tomu co vas čeka v pracovnim zivote... takove ruzne testy co se ve skole dělají jednou za mesic ci dva mam v praci denně. A no a ze si učila pres prazdniny? Ja zadny nemel:-D samozremne muze byt vas zivotni cil delat uklizecku ve skole. Pak budete mit bezstarostny uzasny zivot navic i prazdniny za minimlani mzdu a zivot nekde na ubytovně. Kazdy ma sve cile a je na vas kam míříte...
Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 02.01.16 17:22

Když si dnes cvičně dělám maturitu z matiky, tak koukám, že bych tak půlku příkladů dala žákům ZŠ ( za našich dob

takže, v tomto ohledu se mi zdá, že co po nás chtěli na ZŠ , to dnes chtějí na střední )

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.01.16 10:11

Jsem nepříliš stará generace, ale přesto trochu pamatuji, takže vím zcela přesně, že nároky na žáky/studenty jsou dnes výrazně nižší než tomu bývalo dříve. I přesto bych označil život studenta za bezstarostný - tehdy i dnes.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.01.16 21:37
avatar

Souhlasím s první odpovědí: Dokonči základní školu!

Matematika je dnes všude a nedoknčíš-li 9. třídu, může/bude ti chybět i na učilišti.

S ukončenou ZŠ navíc budeš mít lepší výběr, kam dál.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: devitka
Datum: 04.01.16 10:52

Pokud vím, tak podmínkou pro přijetí na střední školu/učiliště je to, aby měl ten žák dokončené základní vzdělání. To znamená, že když nedoděláš devátou třídu, tak nebudeš mít ukončené základní vzdělání a na učňák jít nemůžeš, ačkoli povinnou devítiletou školní docházku máš splněnou už po osmé třídě (jelikož jsi jeden ročník opakovala). Takže dodělat si devítku je tvá jediná možnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Od:
Datum: 04.01.16 20:05

Představte si, že dokončené základní vzdělání již není podmínkou k přijetí na střední školu. Ta podmínka sice kdysi platila, ale už neplatí. Také jsem se strašně divil, když ředitel přijal žáka s nedokončeným základním vzděláním.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.01.16 20:12

Tak mě napadá,jak bych se tvářil,kdybych věděl,že kolem mě krouží účtující číšník,který propadl z matematiky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.16 14:33

mohu se zeptat na jakou střední?

Od:
Datum: 05.01.16 14:52

U nás to bylo na tříletý učební obor obráběč kovů. Existuje nabídka dvouletých učebních oborů pro žáky s neukončeným základním vzděláním.

Např.:

http://www.stredniskoly.cz/skola/600006433.html

http://www.stavebniskolakv.cz/new/index.php/stavebprace

Stačí jen hledat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: noco
Datum: 04.01.16 20:30
Povinný je jenom 9 let nikoliv do 9 třídy spolužák také vycházel v 8 třídě
,
Který propadl v sedmý třídě
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.