Cyklická nezaměstnanost

Od: Datum: 29.12.15 17:06 odpovědí: 4 změna: 14.04.17 12:55

Nevíte prosím i tuto?

Cyklická nezaměstnanost je spojena s:

cyklickými fluktuacemi ekonomiky Ano-NE
rozdílem mezi skutečnou a přirozenou mírou nezaměstnanosti Ano-Ne
rozdílem mezi skutečným a potenciálním produktem Ano-Ne
se stejnými nárůsty míry nezaměstnanosti v různých letech Ano-Ne


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.15 17:24
avatar

První dvě jsou určitě ano, s dalšími si nejsem jist. *nevi*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ctenar
Datum: 14.04.17 12:55

Obě ty definice jsou bludné ( a v neposlední řadě naivní až běda ).

Nezaměstnanost ( lhostejno, zda cyklická či strukturální, ono se to ani nedá takhle rozlišovat ) je typická systémová slabina kapitalismu. To je celá podstata.

-----------------------

Pokud jde o ty "definice", tak je opravdu k popukání, jak někdo může slepit "zdůvodnění", že : "strukturální nezaměstnanost je způsobena zejména změnami v požadované kvalifikaci u pracovníků", když kvalifikace pracovníků zůstává buď stejná, nebo časem roste ( což je jistě změna k lepšímu ).

Pokud je "nedostatečná poptávka po statcích" tak je spíš chyba v plánování výroby, nebo ve snížené koupěschopnosti obyvatel ( což je zčásti taky vina chybného plánování výroby ).

Útlum v určitých odvětvích také nemusí nutně způsobovat nezaměstnanost. Pokud se ovšem nejedná o neregulovaný, mafiánský kapitalismus, kde je státu i firmám u zadnice co se s lidmi děje...

Rekvalifikace taky nejsou všelék, jak se lze dokázat i statisticky, protože pokud nejsou pracovní místa, tak se ti lidi prostě nemají na co rekvalifikovat ( viz vývoj po roce 2008 ).

Ten "monetaristický výklad" pro "cyklickou nezaměstnanost" v podobě "mylných informací pracovníků o reálných mzdách" - to je tedy lahůdka... Takže lidi si svou nezaměstnanost vlastně způsobují sami, protože mají mylné informace o své mzdě? To bych nevymyslel ani za prachy...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar
Datum: 14.04.17 12:34

1.- ANO,

2.,3.,4. - NE

( Pokud jde o otázku č.2, tak nic takového jako "přirozená nezaměstnanost" neexistuje, pokud nemáte na mysli invalidy, děti, důchodce a rodičky na mateřské. )

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.