Matematická olympiáda

Od: Datum: 29.12.15 12:43 odpovědí: 4 změna: 29.12.15 16:27

Dobrý den , prosím o pomoc , vůbec nemůžeme hnout s tímto příkladem :

Katka narýsovala trojúhelník ABC.Střed strany AB si označila jako X a střed strany AC jako Y.Na straně BC chce najít takový bod Z , aby obsah čtyřúhelníku AXZY byl co největší.Jakou část trojúhelníku ABC může maximálně zabírat Čtyřúhelník AXZY?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 29.12.15 13:37

Už jsem z podobných školních příkladů vypadl, ale:
Obsah AXZY lze rozdělit na obsah AXY a XZY. Je XY rovnoběžné s BC? Jak se určí obsah XZY?

Ohodnoceno: 2x

Od: bohdana39
Datum: 29.12.15 15:58

Napsala jsem celou otázku tak , jak zde je zapsaná - proto netuším,je-li BC rovnoběžné s XY ...

Datum: 29.12.15 16:27

No pak se není co divit, že "vůbec nemůžeme hnout s tímto příkladem". Zkuste tedy nejdřív hnout s touto "meziotázkou", tak jak ji položil hm. A pak uvidíte, že čtyřúhelník AXZY vždy¨zabírá polovinu obsahu trojúhelníka ABC a že tedy úloha je tak trochu chyták, ale naproasto primitivní. Proto jsem se ptal, o jakou úrove%n matematické olympiády se jedná.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.12.15 15:21

Jaká je to olympiáda (tedy jaká úroveň)? Po rozboru, která uvedl hm, by to mělo být triviální.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.