Domácí fyzikální pokus

Od: Datum: 21.12.15 20:09 odpovědí: 13 změna: 23.12.15 09:24

Ahoj,můžete mi poradit,děcka mají na zítra úkol do fyziky-udělat doma jakýkoli pokus a ve škole předvést.Čili, mělo by to být jednoduché,snadno proveditelné.Chodí do osmičky.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.15 20:13

Kladívko, deska, úder na desku. Důkaz? Zvuk se šíří všemi směry. Jak jednoduché... *palec*

Pokud se trefíte do palce, lze konstatovat, že se bolest šíří rychlostí světla. ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 21.12.15 20:31
Dukaz, ze oko a analni otvor jsou propojene. Jak? Strcite-li si prst do oka, bolesti se po******. Pokud si strcite prst do analniho otvoru, bolesti se rozbrecite.
Nebo dalsi skodolibej... :-D lahev coca coly a balicek bonbonu mentos, idealni delat to venku, cely balicek otevrit, dat do ruky, odsroubovat lahev a v rychlosti tam vsechno vysypat. Nejakou mne detailne neznamou chemickou reakci coca cola vyleti ven z lahve do vysky skoro jako sampanske. .
Nebo kdyz jsme se chytli zdroje stejnosmerneho proudu, jeden jednoho polu a dalsi druheho, kdyz se dotkli, dostali ranu.Cim vic lidi bylo na jednom konci, tim vetsi ranu ten na druhem dostal :-D .
Z tech normalnich mne napada asi jen dukaz staticke elektriny ... trit pravitko o kus obleceni a pak s nim statickou elektrinou zvedat vlasy.
Ohodnoceno: 0x

Od: ht
Datum: 21.12.15 21:35

opravdu jsem se zasmála.*hej*

Datum: 22.12.15 22:18

a teď si představte , co se vám asi děje v žaludku ! viz pokus "mentos" *sok*

Datum: 21.12.15 20:25

Zamnout si ruce...> cs.wikipedia.org: "práce potřebná k překonání třecí síly se mění třením převážně v teplo" ;{)>

Od: radarbrdy
Datum: 21.12.15 20:33

Školní trojůhelník postavit jakože kolmo a spustit třeba gumu. Isaac Newton: Zákon: Všechny předměty padají do středu země.

Proč to tak je, tak to dodnes nikdo neví :)

Datum: 21.12.15 20:41

a děcko si žádný pokus nenašlo? určitě úkol nebyl ze dne na den *nevi*

mladší holku mám v sedmičce, je to asi dva týdny nazpátek, co taky měli předvádět pokusy. ona si našla svíčku na měsíci, byla z ní nadšená

http://pokusyprodeti.cz/pokus…a-termika/89-svicka-na-mesici

jako druhý pokus měla oddělování soli od pepře pomocí balonku:

https://www.vimproc.cz/?page=record&id=636

starší holka chodí do devítky, ta si doma dělala něco z optiky, přesně nevím, fyzika mě nikdy nebrala a starší holka mi už pokusy neukazuje... ale co jsem tak letmo postřehla, za pomoci vody a špejlí zkoušela lom světla - určitě by se na něco takového dal najít taky odkaz.

Datum: 22.12.15 22:21

aneb kam zamířit , když lovíte rybu pod vodou (šíp, oštěp) ...nad ní nebo pod ní? Ryba je před vámi ...

a to je námět k pokusu - lom světla ve vodě

Od: as
Datum: 21.12.15 20:44

sundat si umělý svetr, bude praskat nabitý el. náboj

přinést kus ledu a nechat ho roztát

lom světla - strčit brčko do sklenice s vodou

spojit zdířky v zásuvce - el. výboj

upustit skleničku na zem (z okna) a počítat jak dlouho padá

rozbití okna - působením síly se mění tvar tělesa - deformace

týmový pokus - 2 se rozběhnou proti sobě, při srážce změna hybnosti

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.12.15 21:11

Jeden názorný úkol. Jen nevím, jestli by to ve škole prošlo.

doplněno 21.12.15 21:14:

Mělo to jít od času 35:50 a nějak nejde...

Datum: 22.12.15 17:12

Asi jdu pozdě, ale podívejt se na tohle:

Datum: 22.12.15 22:27

a to je na Fyzice to krásné - pokusy !

Abstraktní matematika - tam jsme jen driloovali příklady a postupy...nuda !

ale pokusy to je vzrůšo a můžete to využít i v praktickém životě *palec*

Teď naposledy jsme zjiŠťovali - géčko -gr. konstantu ...takže nit a olůvko, měnili jsem délku závěsu a měřili dobu kyvu..a dle vzroce , pak určilii g.

Od: ht
Datum: 23.12.15 09:24

děkuji Všem, kluci dostali jedničky,pomohli jste.Já jsem jako holka milovala fyziku a pokusy byly super.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.