Intenzita záření

Od: Datum: 14.12.15 19:15 odpovědí: 4 změna: 18.12.15 17:50

Jaký je rozdíl mezi množstvím dopadajícího světla a intenzitou dopadajícího záření?

Wiki: Ačkoliv intenzita dopadajícího záření nemá vliv na energii uvolněných elektronů, ovlivňuje jejich počet. Při větší intenzitě záření je také počet uvolněných elektronů vyšší.

Foto:Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 14.12.15 19:51

Světlo je pouze ta část záření, kterou lidské oko vnímá jako světlo, tedy barvy celého spektra duhy od červené až po fialovou. Infračervené záření už lidské oko nevnímá jako světlo, jenom na kůži pociťuje teplo. Ultrafialové, tedy ještě fialovější než fialovou už lidské oko nevidí také. Na a rentgenové záření viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Rentgenov%C3%A9_z%C3%A1%C5%99en%C3%AD už lidské oko nevidí vůbec, takže ho fyzika nepovažuje za světlo.

Takže ze slunečního záření je světlo pouze část spektra záření, tvořeného jak viditelným světlem, tak infračerveným zářením i ultrafioalovým a kosmickým. Asi tak?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.15 20:48

Myslím, že o nějaké obory spektra záření vůbec nejde. Intenzita záření je výkon vyzařovaný na jednotku plochy. Množství je výkon x čas. Asi jako kW a kWh. Tak to chápu já.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tod
Datum: 18.12.15 10:00
no mě právě zajímá proto, že ve wiki píšou,že intenzita dopadajícího záření nemá vliv na energii uvolněných elektronů, ovlivňuje jejich počet.a v knize , že množství elektronů, které se uvolnují nezávisí na množství dopadajcího světlaco se tedy myslí tím množství světla a intenzitou záření
Datum: 18.12.15 17:50

Tak z toho jsem taky jelen, zdá se, že tvrzení ve wiki a v knize jsou protichůdná. Ale logičtější se mi zdá wiki.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.