Prázdné podepsané a orazítkované vysvědčení

Od: Datum: 09.12.15 18:47 odpovědí: 11 změna: 10.12.15 11:20

Chtěla bych se zeptat jestli někdo neví,jestli je v pořádku,že ředitel školy rozdá učitelům prázdné,podepsané od něj a orazítkované vysvědčení a učitel doma vyplní známky,aniž by ředitel věděl co tam učitel napsal za známky? Děkuji moc za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.15 18:57

známkuje učitel nebo ředitel? co je na tom divnýho...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.12.15 21:01

Bylo mi jenom divný,že ředitel podepíše prázdné vysvědčení .

Od: fjfdujt
Datum: 09.12.15 18:57

Proč by nemělo být? Nebo vy myslíte, že kdyby to učitelé nejdřív vyplnili a teprve potom to ředitel podepsal, že by před podpisem ty známky nějak kontroloval? Jasněže ne. Vyšlo by to úplně nastejno.

Datum: 10.12.15 07:26

No jasně. Aspoň to byla praxe u nás ve škole. Učitel vypsal vysvědčení, ředitel je vzal, otevřel si informační systém a porovnával, zda známky sedí. Nedovedu si to představit jinak, docela často se stávalo, že tam jedna známka neseděla.

doplněno 10.12.15 07:28:

Jako jestli myslíte, že ředitel kontroluje, zda je známka oprávněná, to samozřejmě ne. Ale kontroluje soulad s informačním systémem, aby nedošlo k tomu, že se učitel "přepíše" - i když většinou byla chyba spíš v tom systému, na papíře se to lépe kontroluje, to spíš na počítači někde známka "ujede".

Od: ben®
Datum: 09.12.15 18:58

Dobrý den, myslíte si, že by to ředitel kontroloval? Zná ředitel schopnosti všech žáku na škole? Určitě existuje i jiná evidence známek pro případnou kontrolu. Je to zřejmě nějaká dělba práce a věc ředitele, jak si to ohlídá a eviduje si i počet tiskopisů, když už vydává svůj podpis do oběhu. Zdravím!

doplněno 09.12.15 21:01:

esmeralda - pokud máte nějaká zjištění o neschopnosti pana ředitele, tak se obraťte na zřizovatele školy. To je jeho nadřízený a může to řešit.

doplněno 09.12.15 21:18:

esmeralda - zdálo se, že původní otázka je jasná, ale Vy řešíte nějaký větší problém, do kterého nevidíme. Jinak, se stížností lze postupovat po úřadech i směrem vzhůru.

Všude kamarádi nejsou.

Datum: 09.12.15 20:56

No já právě nevím,proto jsem se ptala. Ředitel školy je strašně falešný,řešila jsem sním šikanu a on potom zapřel,že jsem s ním mluvila. Hodně lidí mě upozornilo,že je křivý a ve škole nic neřeší. Teď jsem se dozvěděla s tím vysvědčením a stalo se mi,že učitel dal horší známku než měl,když jsem se ho zeptala proč dal o stupeň horší,když to tak nevycházelo,řekl mi,že o tom ví. Rodiče s ním nic neřeší,protože vědí,že on nic řešit nebude a pak se mstí dětem.

Datum: 09.12.15 21:04

Právě,že rodiče již řešili,ale máme pocit,že pan ředitel tam má známý,protože se nic nevyřešilo.

Od: buss®
Datum: 09.12.15 23:35

Vysvědčení vyplňuje třídní učitel a ten si za obsah odpovídá. Řiditel známky nekontroluje, to by se po ..., ale vysvědčení podepisuje, dnes razítkem. Zda může podepsat prázdné si najděte nespíše na webu mšmt, pokud je to vůůbec upraveno. Nebo jinak, známky se píší do katalogu a pak se vysvědčení tiskne. Třídní je pak dostane a rozdá.

doplněno 10.12.15 10:13:

ivzes, to jako chcete říci, ža každý učitel vypisuje vysvědčení, že chodí po škole složka třídy a oni to vypisují, nebo jde za třídním? To nebylo ani za mých mladých let, vždy třídní. Na ped. radě se citují známky všech žáků? Řiditel ví u stovek žáků co mají na vysvědčení? PR je poradní orgán ředitele... Známky učitele někdo DNES schvaluje, podle čeho? Pak by se mohlo hlasovat, co se komu dá bez ohledu na výsledky.

Od: rv
Datum: 10.12.15 04:53

Jestli máte obdobné problémy jako s ředitelem a učitelem i s dalšími lidmi, tak by možná stálo za to zamyslet se nad sebou, jestli není trošku chyba na druhé straně.

Datum: 10.12.15 06:44

Ředitel školy samozřejmě ví, jaké známky učitel na vysvědčení napíše. Známky byly předem schváleny pedagogickou radou, jíž zúčastnil i ředitel.

Napsaná vysvědčení se kontrolují a kontrola se potvrdí do třídního výkazu. Žádný učitel na vysvědčení nenapíše známky, které nebyly předem schváleny.

doplněno 10.12.15 17:47:

Reakce na otázku Busse (10. XII. 2015 v 10.13):

Výkazy/katalogy po škole samozřejmě běžně nekolovaly.

Na různých školách to může chodit různě.

Každá škola může mít jiný způsob prověřování, aby se předešlo případným chybám.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.12.15 11:20

Tak jeden konkrétní letošní případ (vnuk sousedky) - v lednu bylo pololetní vysvědčení v osmé třídě , fyzika z ničeho nic na vysvědčení známka 3 , (přitom průměr známek 1,8) , po okamžité stížnosti matky ředitelovi školy přišla od ředitele kontrola a oprava vysvědčení na 2 , a zároveň omluva jak ředitele tak učitele. A protože prý v osmé se hledí právě na toto vysvědčení vzhledem k výběru dalších škol neb výběru povolání tak to dopadlo dobře , a je vidět se to má přeci jen pohlídat.Takže případ z malého města.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.