Po maturitě - škola/práce/zahraničí?

Od: Datum: 03.01.16 21:10 odpovědí: 5 změna: 04.01.16 10:03

Ahoj! :)

Dnes jsem měl hlubokou myšlenku, jak to vidím po maturitě. Samozřejmě tato otázka se nabízí jestli maturitu údělám. Kdybych maturitní zkoušky složil, tak kam dál? Zjistil jsem, že mám veliký problém s výběrem VŠ a vůbec nevím kam si dát přihlášku. Zatím mám 2 školy na mušce delší dobu, ale pořád nevím, jetli se chci trápit ještě s přípravou na přijímací zkoušky.

Mám možnost pobývat u rodinné příslušnice v Manchesteru a nebo u rodinného příslušníka ve Švýcarsku. A hodně jsem začal přemýšlet nad tím, že po maturitě bych vyycestoval, vylepšil si jazyk angličtinu/němčinu a vydělal si nějaké peníze. Potom bych zkusil se dostat na nějakou školu.

Jaký máte na to názor a má někdo takové zkušenosti?

Děkuji. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.16 08:05
avatar

Tvůj myšlenkový pochod se mi moc líbí. Každé rozhodnutí má svá pro i proti. Udělej si takový jako rozbor. Přelož podélně papír, jedna strana je plus, druhá mínus. Třeba: když budeš vydělávat, pak doba bez příjmu pro tebe nebude přitažlivá. Peníze se ti zalíbí. Za tu dobu hodně zapomeneš, co ses naučil. Když se dnes nehrneš do přípravy na VŠ, pak ano? Bude se ti chtít? Ale na druhou stranu, vzdělání, diplom, titul pokládáš za důležitý. Příjdeš mezi mladší děcka, která budou uvažovat úplně jinak než ty. Budou mít rozdílné priority. Co pro tebe z toho, co jsem vyjmenovala je plus anebo mínus, to je jen tvůj pohled, tvůj postoj. *placni* Ale je úžasné, moci se takto rozhodovat. Závidím ti a přeji hodně štěstí.*palec*


doplněno 04.01.16 09:59:

Ďáble, proč matice? Z čeho to je? Jak to vzniklo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 08:30
avatar

tomu se říká MATICE. Taky ji občas používám a je to dobrá věc.!

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 08:36
avatar

Podle toho co píšeš, bych udělal následující. Zvolil bych Anglii. Je tam levněji než ve Švýcarsku, byť je to krásné prostředí a myslím že by jsi byl v sedmém nedi. Okolí je opravdu nádherné. Ale...

Angličtina je potřebná pro tvou budouví kariéru. Můžeš mít vysokou školu. Klidně i deset ale bez jazyku, budeš vždy omezen.

Proto bych zvolil anglii. Krom práce bych docházel ještě do školy a udělal si testy. Klidně v anglii zůstaň rok. To je dost dobrá doba na to aby jsi vypiloval vše k dokonalosti a taky se oťukal ve světě.

Zjistíš třeba že vysokou nechceš dělat a nebo budeš přistupovat jinak.

Co je ale hlavní, s angličtinou budeš mít větší možnosti na trhu práce. A v budoucnu si můžeš ještě začít dělat další jazyk.

Pokud bych byl na tvém místě, šel bych do Anglie. Vysoká počká. Nečekej na to jak dopadne maturita. Už hledej a připravuj se na cestu. Pak nebude česa, nebo se vše seběhne strašně rychle.

Ať se daří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 04.01.16 09:44

Záleží hodně na které škole maturuješ. Jestli na gymplu, tak bych se připravoval na přijímačky na VŠ. Jinak jsi nula. Jestli na jiné SŠ a dokázal se tím uživit a VŠ není důležitá, tak bych vycestoval a v cizině se snažil najít práci v oboru, abych měl nějakou praxi, zárověn se zdokonaloval v angličtině. Po návratu kdybych chtěl, tak zkusím VŠ ( ale těžko se vrací k učení) nebo si najdu práci a na VŠ kašlu.

Ted je nejdříve důležitá maturita ! Bez maturity jsi nic ! Budeš mít aspon nějaké vzdělání. Může se také stát, že se nedostaneš na VŠ. Tak bych vycestoval, našel práci a přitom se připravoval po návratu na přijímačky na VŠ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.16 10:03

Určitě do zahraničí, pokud to rodinná situace dovoluje, což v tomto věku předpokládám. Hlavní ale je nevypadnout z procesu učení! Tedy se nevěnovat pouze práci. O to hůře se pak budete nutit zase zpět do studií. A znalosti nejsou nikdy k zahození.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.