Druhy účtů (daň. evidence)

Od: Datum: 28.11.15 17:58 odpovědí: 2 změna: 28.11.15 21:49

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat a zároveň poprosit o radu. Začínám se učit pracovat v jednom účetním programu na daňovou evidenci FO a potřebovala bych poradit, jaký druh účtu dát u následujících případů:

1. dárek k Valentýnu pro sekretářku

2. úroky z účtu

3. poplatky bance

Psala jsem na to test a tyhle případy mě zaskočily, že jsem něco zkoušela a ani už nevím, který jsem tam nakonec dala. U toho 1. jsem dala, myslím, osobní spotřebu a u toho 2. výdaje neovlivňující zisk, ale fakt jsem tipovala, takže to mám špatně, zvláště ten 2.

Předem děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.15 21:27

No nejsem si jist, jestli druhy účtů se při daňové evidenci používají, když jsme to dělaly my ve škole (dělal jsem závěrečky z DE) tak jsme účtovali do deníku, a ten má pouze takové sloupce jako třeba peněžní prostředky v hotovosti, na bank. účtech, ale vy píšete, že máte účetní program a každý to může mít trošičku jinak.

Asi Vám to k ničemu nebude, ale kdyby to bylo v účetnictví, tak:

úroky z účtu- účet číslo 662, (pokud jsou to ty malé částky většinou cca 10,- )

poplatky bance- účet 562

u toho dárku si nejsem jist možná by se dal dát účet č 513 náklady na reprezentaci a nebo nějaký jiný z účtů na osovbní náklady, moc jsem nepomohl, ale třeba to k něčemu bude.

Zdravím Václav K.

Ohodnoceno: 2x

Od: kecerad
Datum: 28.11.15 21:49

Ano, souhlasím s Vámi, Tam je právě druh, který musí být vyplněný. Např. u nákupu nábytku, jsme dávali drobný majetek, nebo u nákupu pití reprezentaci... Tyto případy jsem právě zatím v sešitě nenašla, takže nevím. Tam také hraje velkou roli, zda jsou daňově uznatelné, či ne, a to já právě také moc neovládám. :/ Ale i tak Vám děkuji za odpověď. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.