Z pětkaře jedničkářem

Od: Datum: 26.11.15 19:18 odpovědí: 13 změna: 10.12.15 17:46
Ahoj chtěla bych znát váš názor. Dá se z ,, pětkaře " mám pětky, čtyřky...jedničkářkou ( jedničky, dvojky)
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.15 19:23

Určitě ne bez úplné změny přístupu. Ale když je snaha a když jsou prostředky, což v tomhle případě skoro určitě jsou, tak to určitě není nemožné.

Ohodnoceno: 2x

Od: kuku
Datum: 26.11.15 19:29
A máte prosím nějak rady co změnit popřípadě jak ...
Datum: 26.11.15 19:55

Mnoho takových není, ale dá se. Je to o změně přístupu a o motivaci. Pokud je motivace, snaha a podmínky, jde ledacos. Měl jsem spolužáka, nebyl hloupý, ale škola ho nebavila. Standardní známky v rozpětí 3-5. Nebavila ho teorie, z chemie měl 4-. Potom jsme dostali nový předmět, chemicko-biologická praktika. A Jirka byl praktik a chytily ho chemické pokusy. Jenže zjistil, že bez teorie to nedá. Tak se do toho vrhnul a během půl roku měl známky ze 4- na jedničce. Bohužel tehdy prý platilo nějaké potrhlé pravidlo, že zlepšit se může jen o 2 stupně, tak mu nakonec dali dvojku. Což jsme všichni vnímali jako brutální nespravedlnost. Ale pro mě to byl borec, známka neznámka.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.15 19:57

Proč máš pětky a čtyřky? seš líná, nebo "pomalá"? Pokud líná, tak stačí zamakat a půjdeto, pokud "pomalá", potřebuješ si zaplatit doučko, kde ti to podrobně někdo vysvětlí znova a znova.

Nejlepší na zlepšení je dát si reálný cíl, ne z pětky jedničku, ale třeba trojku, a pak dvojku a pak jedničku.

doplněno 26.11.15 20:07:

dej si reálnej cíl, přesnej harmonogram (učit se od... do... každý den. pak si čas prodlužuj, ale žačni reálně nebo si to hned znechutíš:-D

já jsem taky děsněj lenoch, mám rozdělaných hodně projektů a když se seknu, tak se mi v tom nechce babrat a jdu na jiný:( Tak mám pravidlo, každou neděli večer dodělám vždy jeden dlouho zaseklý projekt dokonce a funguje mi tak už roky hlady jsem zatím neumřela

doplněno 26.11.15 21:08:

Asi sis vybrala školu, co tě moc nebere, já to mám podobně s prací, taky mě to nebaví, ale zase to vydělává.

Pokud na ZŠ nebyl problém, tak zvaž, zda tato škola je pro tebe vhodná, zda by tě nebavilo něco jiného.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.11.15 19:59
Přiznávám že jsem líná... Vždy si řeknu že se půjdu učit ale nejsem schopná se k tomu dokopat
Datum: 26.11.15 20:31

Otázka je pak v tom, jak dlouho už jsi líná. Když se neučíš, nemáš znalosti, které potřebuješ k nabytí těch dalších, za které bys ráda jedničky.

Je to jako se sportem: Když sedím pár měsíců na zádeli a nehýbu se, tak těžko uběhnu 400m za dobrý čas. Ale když budu pravidelně trénovat, tak se k tomu postupně dostanu.

Pak je to taky samozřejmě v inteligenci. Pokud není, tak se můžeš na hlavu stavět a jednička tam nebude.

A proč je vlastně chceš? Učit a vzdělávat se je vždycky lepší kvůli znalostem a dovednostem, ne kvůli známkám... ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.15 20:43
Jsem v prváku . Základní školu jsem prošla s dvojkami ale teď jsem na obchodní akademii a známky se rázně zhoršili
Od: buss®
Datum: 26.11.15 20:04

Milá kuku, je to o průměru, tak si spočítej kolik známek na 1 za jedna by jsi musela dostat. A nemusíš se ptát!
Ale... jak dosáhneš aby jsi tolik jedniček dostala, tedy byla přezkoušena? Budeš se furt hlásit na přezkoušení?
Kolik známek jsi dostala za poslední ročník v tom kterém předmětu,. Názor zde je naprosto nepodstatný.
A myslím, že to ani nejde dostat se na jedna, přeskočit několik stupňů!. Viz klasifikační řád. školy, jež máš znát.
Uvažuj! Zatím jsou odpovědi mimo dotaz.

doplněno 26.11.15 20:24:

No a můžeš napsat, co chceš dělat dále, po škole? Jak si to představuješ když jsi jak píšeš líná? Tvoje budoucnost je jen na tobě, pokud nemáš tlačenku!

doplněno 26.11.15 21:14:

Známky se samy o sobě nezhorší, ty na to dlabeš. Zaber! Bez vzdělání se neobejdeš! Došlo mi to až po absolvování ZDŠ, za komuny.

Datum: 26.11.15 23:41

Sestřenice měla od puberty sedmičky, dneska má jen trojky. Jde všechno... *hi*

Datum: 27.11.15 07:03

Datum: 27.11.15 16:01
Nene :) asi schoda náhod , ale opravdu to já nejsem :)
Datum: 05.12.15 21:37

Podle mě to není shoda náhod. Rybka, klokan, janny, kuku, anony... chápu, že opravdu potřebuješ pomoc a podporu, a na tomhle fóru se Ti spousta lidí snaží poradit, jak nejlíp umí. Nevím, proč se ptáš na totéž, nic nového se nedozvíš.

Datum: 27.11.15 08:36

Zbytečná otázka! Chtěj, a makej, a půjde to! Učíš se pro sebe a pro svoji budoucnost, buď se zařadíš mezi ty houfy polointeligentů, pologramotů a nemakačenků, co pořvávají po ulicích a dělají bordel kolem baráků, nebo něco budeš umět, budeš mít přiměřené vzdělání a solidní práci a tím i solidní život. Nechtěj být hned premiantkou, vytáhnout to z pětek a čtyřek zatím aspoň na trojky je dost velký cíl. A potom si ho můžeš dál zvyšovat, ale začni makat hned! Tak ať máš úspěch!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.