Energie ohně

Od: Datum: 25.11.15 17:16 odpovědí: 2 změna: 25.11.15 17:42

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Energie ohně se dělí na tlakovou, světelnou, pohybovou a tepelnou. Jak můžeme využít pohybovou a tlakovou energie ohně v praxi?

jako např. tepelná energie :

http://www.oskole.sk/userfiles/image/Zofia/Okt%C3%B3ber%20-%202012/Fyzika/Sirenie_a_vymena_tepla_Zhrnutie_7r_oktober_html_m75ccab5b.jpg

Předem mockrát děkuji

kp


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: host*
Datum: 25.11.15 17:26

Je to zvláštní, ale je to už v poslední době asi třetí dotaz na přesně stejné téma, jakoby to škola neuměla vysvětlit. Odpovědi jsou na zdejší poradně už u každého z těchto dotazů, například na https://www.poradte.cz/skola/14680-energie-ohne.html a dalších.

kp se konečně ptá konkretně. Škola chce zřejmě dostat z žáků odpověď ve smyslu reaktivního raketového motoru, kde hořící palivo vystrká raketu v nastaveném směru, u kosmických raket směrem nahoru ze země nebo v kosmickém prostoru kamkoliv, například při startu měsíčního modulu zpět od Měsíce na kosmickou loď na oběžné dráze kolem Měsíce a pak zpět na zem (Apolo).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.