Trh cen. papírů/obchodovaní s cen. papíry

Od: Datum: 25.11.15 16:02 odpovědí: 3 změna: 25.11.15 18:34

Dobrý den,

prosím Vás, jaký je rozdíl mezi trhem s cennými papíry a obchodováním s cennými papíry. Mám to jako 2 podbody na referát a nevím, co do čeho dát. Splývá mi to do 1 bodu, ale musí to být rozdělené. Nevíte, na co se v čem spíše zaměřit?

Děkuji předem za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.15 16:24

Obchodování s cennými papíry je obchodní činnost, která se odehrává na trhu s cennými papíry - na kapitálovém trhu. Obchodování s cennými papíry je činnost regulovaná Českou národní bankou a může ji provádět pouze Obchodník s cennými papíry, který je zapsán do Registru obchodníků s cennými papíry, který vede ČNB.

Vyčerpávající informace najdete v zákoně č. 256/2004 Sb. O podnikání na kapitálovém trhu:

http://business.center.cz/bus…a-kapitalovem-trhu/cast1.aspx

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.11.15 18:20

Obchodování je prostě nákup a prodej CP v domluveném čase realizace.

Trh je to, co umožňuje obchodování - tedy dnes jak server a infrastruktura burzy (jako jakýsi komplex předmětů), tak třeba dealer (osoba/firma) a samozřejmě klienti typicky jako nakupující a prodávající (tržní subjekty).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.11.15 18:34

Vedle nákupu a prodeje sem patří zprostředkování, které se děje prostřednictvím Investičních zprostředkovatelů (většinou právnická osoba), kteří spolupracují se svými Vázanými zástupci (většinou fyzické osoby). Ta problematika není tak jednoduchá. Proto je vhodné si nastudovat již shora zmíněný zákon.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.