Je možné získat osvobození z tělesné výchovy?

Od: Datum: 24.11.15 22:33 odpovědí: 14 změna: 26.11.15 20:14
Dobrý den,
už delší dobu zvažuji možnost osvobození z tělocviku. Důvodů je několik. Tělocvik z duše nenávidím, protože jsem strašné nemehlo na cokoliv a už i na základce si pamatuji, že se mi hodně lidí smálo. Teď na střední je to ještě horší, protože máme tělocvik holky i kluci dohromady, což je mi velmi nepříjemné, navíc jsem ve skupině, kde je většina kluků, ještě ke všemu z jiné třídy a ode mě ze třídy jsou tam jen dvě holky, které se baví pouze spolu a mě ignorují. Jsem teď ve třeťáku na gymplu a tak jsem si říkala, že už to ty dva roky nějak překousnu, ale přidaly se mi k tomu i zdravotní problémy - mám plochou nohu a od toho mě velmi bolí kotníky a kolena, hlavně při běhu mi v nich nepříjemně křupe. Myslím si ale, že to pro mou přísnou obvodní nebude dostatečný důvod, moje ortopedka je ještě horší. A když už jsem se teď konečně rozhodla, že bych o tom řekla rodičům, tak do toho vstoupily nečekané komplikace - sestra trpí anorexií a tak jí rodiče nechali od obvodní napsat uvolnění z tv, takže kdybych jim to teď řekla, vypadalo by to, že se taky chci jenom ulejvat. Takže mé dotazy jsou dva : Jak mám přesvědčit lékaře, aby mi napsali uvolnění (nebo jestli bych je třeba nemohla požádat o nějakou rehabilitaci?) a jak o tom říct rodičům?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.11.15 22:41
avatar

Já dost pochybuji, že ti to obvodní bez doporučení ortopeda napíše, ploché nohy má hodně lidí, třeba jen nedoporučí určité druhy cvičení, kup si korkáče nebo nějaké boty s tvarováním, ne na trhu, ale v lékarně, nohy to srovná a uleví se.

Za mých let byl tělák nejoblíbenější předmět celé třídy, tež u nás ve třídě nebyl žádný obézní bůček Dnes když jdu kolem školy, tak těch děcek ve tvarů hambáče, co se pomalu vlečou je docela dost:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 22:59
Nosim ortopedicke papuce a ve vsech botech mam spesl vlozky, ale nevidim zadny pokrok, spise se to zhorsuje. Ja obezni rozhodne nejsem, obe se segrou jsme vyhubliny , ovsem ona to s anorexii vzala az do extremu, ja mam ale zdravou vahu.
Od: rv
Datum: 24.11.15 23:41

A v matice jseš dobrá? Pokud ne, tak zkus požádat o uvolnění z matiky, že se ti ostatní smějí a žes na matiku nikdy nebyla. Divné, co? Zkus, jestli je možný přestup do skupiny, kde máš víc spolužáků, nebo kde je víc nemehel, aby nebyla pozornost soustředěna na tebe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 24.11.15 23:42

Mandy, není to tvůj první dotaz ohledně TV. Tobě nepomohly odpovědi na tvůj dotaz? Zádná ti nepřišla vhod?

Obvodní lékařku požádej o doporučení na rehabilitaci a zkus se sebou něco dělat, ať o sobě nemusíš psát jako o nemehlu. Žádná omluvenka ti nepomůže, je to jen na tobě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 25.11.15 00:43

Si vážně myslíš, že jsi jediné nemehlo v tělocvičně?


Ohodnoceno: 1x
 
Od: dam®
Datum: 25.11.15 01:45

Mě to spíš připadá, že seš líná jak to pr...se, netuším kolik vážíš, měříš, zdraví? Psala bys jinak. Pouze se můžu domýšlet. Nemehlem jseš, protože se nesnažíš jím nebýt, spíš hledáš úlevu, než se poprát s problémem, to jen naznačuje tvou budoucnost. Tak se, sakra, přestaň bát a začni, pomalu, třeba doma, postupně si přidej na cvicích, nespěchej, nic neuteče, hlavně začni makat na těle a né na myšlenkách jak to oblbnout. Ti, jenž tě vidí, fakt nejsou ani slepí, ani pitomí, posměch sklízíš za svou "kreativitu". Tleská se za snahu, né za blbost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.11.15 08:43
avatar

Sakra, já mám taky platfus, že mě nenapadlo se nechat uvolnit z TV

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 06:18
avatar

Měla bys radši přesvědčit sama sebe,

že je nejvyšší čas začít se sebou něco dělat

a tu "neohrabanost" zlomit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.11.15 07:10
avatar

K lékaři bych šla a o rehabilitaci požádala. A možná bych se snažila požádat i o dočasnou úlevu od cvičení, při kterém jsou kotníky více namáhány. To může být v každé hodině tak 10 minut. Po tu dobu bych samozřejmě cvičila něco jiného. Na ribstole, na žíněnce nebo jen v koutě tělocvičny předklony a úklony. Bez cvičení se neohrabanosti nezbavíš, s neohrabaností se v dospělosti špatně žije. Možná si teď myslíš, že si ulevíš od malé bolesti kotníků. Jo, možná. Ale taková ztuhlá páteř, to je pak v dospělosti teprve problém!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 09:08
avatar

Docela úsměvné.

"Jak mám přesvědčit lékaře..." Aha, tak vy chcete aby lékař konal podle vaší nechuti k tv. Lékař má svoje vzdělání a umí i bez vaší rady posoudit, jak moc vám tělocvik škodí a nebo by možná prospěl.

Když se dnes ohlídnu kolem sebe, docela mě jímá hrůza, kolik tlustých dětí a lidí se potuluje světem. Žádný sport, jen posedávání a čumění do mobilů, či jiných udělátek. U mnohých se domnívám, že ani doma nemají zrcadlo, aby se na sebe podívali. Bohužel jste nám nenapsala výšku a váhu, to by možná mnohé objasnilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.11.15 10:53

No a na co se jednou budeš vymlouvat v práci? To tě tam budou mít rádi, tak jak teď ve škole. Spíše budeš sedět doma a požadovat různé příspěvky, ptát se na nároky.


doplněno 26.11.15 20:16:

Tatetelka se jeví býti vyčuránkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 13:50
avatar

...a napadlo tady někoho,že by za tohle měli nést odpovědnost rodiče?*bum*Vím o čem mluvím,patřila jsem do toho procenta(za našich časů)tlustých dětí.Za tloušťku a neschopnost mohou rodiče a dodnes je za to nenávidím.Někdo vzpomíná na dětsví rád,ale já bych raději zapomněla.Bohužel to nejde.*nevi*Když to dítě nemá příklad a vedení,tak nečekejte po něm zázraky.Jediné co má,je strach z posměchu a urážek a hledá cestu jak se tomu vyhnout.Rodičům je to asi fuk,protože kdyby děti od mala vedli ke sportu,tak by si všimli,že má problém a mohli ji s tím pomoct.Cvičit se musí i se zdravotními problémy a možná i víc,dokuď se dítě vyvíjí.To že jsou hodiny tělocviku pro některé trauma by si měly uvědomit i učitelky a apelovat na rodiče.Místo toho se tlačí na děti ze všech stran a nikdo nepomůže.


doplněno 26.11.15 19:38:

ctenář..."za tloušťku a neschopnost"...jsem napsala.To jsou dva pojmy.Tazatelka není tlustá,ale patří mezi neschopné.Je smutné,že za neschopné rodiče a jejich chyby trpí nevinné děti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ctenar*
Datum: 26.11.15 18:38

Tloustka: tazatelka pise, ze je hubena ("... obe se segrou jsme vyhubliny , ovsem ona to s anorexii vzala az do extremu, ja mam ale zdravou vahu")

Nekteri dospeli jsou nesportovni nebo maji spatne stravovaci navyky. Tak to bylo, je a bude vzdycky. Rodice jsou proste obycejni lide s jejich chybami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.15 20:14
avatar

Řada zdravotních problémů souvisí nebo je důsledkem nedostatku pohybu.

Podle mne je chyba už od dětství či mládí hledat způsob, jak se pohybu vyhnout.

V dospěleosti se to může projevit nejrůznějšími potížemi.

Tazatelka přece nemusí být výkonným sportovcem.

Jít si občas zaběhat, jízda na kole nebo plavání by mohl být dobrý začátek...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.