Nahota ve 2 tride

Od: Datum: 23.11.15 13:37 odpovědí: 21 změna: 04.12.15 20:25

chtel bych znat vas nazor a zda je to pripustne aby se zaci 2tridy na plavani prevlikaly ve spolecne satne? dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.11.15 13:44

A proč ne?

Pokud si pamatuji, tak oddělený tělocvik jsme měli až od páté třídy...

Máte obavu, že dítko přijde k psychické újmě? Nikdy nevidělo nahého člověka, například rodiče?

doplněno 23.11.15 14:20:

Jak píše Minda... na veřejném koupališti je to kvůli případným pedofilům a fotografování.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.11.15 13:50

ne nemyslim ze to je na ujmu jen jsem starsi rocnik a myslel jsem spiž na zakon ponevadz kdyz jsme byly na koupalisti tak se dcera take musela prevliknout v prevlikarne bylo nam receno ze je to nevhodne a deti at uz mrnata ci do peti let se nesmeli koupat ci jen lezet na dece nahé...

Datum: 23.11.15 14:05

na tom koupališti je to asi spíš proto, aby nahé děti nebyly okukované případnými pedofily - převlékání dětí ve společné šatně je něco jiného, také na tom nevidím nic špatného...

Ohodnoceno: 4x

Datum: 23.11.15 14:26

U nás tedy převlíkání bylo oddelěné - na tělocvik se holky převlíkali ve třídě a kluky "vyhodili" na chodbu :D

Mluvím o 1. - 5. třídě teď.

Na plavču jsme se převlíkali oddelěně, nicméně myslím že to ničemu nevadí, na újmě na zdraví nepřijdou :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.11.15 15:05

mi by to vadilo, byla jsem dítě při těle a kluci by se posmáli a očumovali. Děcka jsou schopné posmívat se kvůli čemukoli.

Měli jsme oddělené šatny na 1. stupni ZŠ a dokonce též v plavání v mateřské školce

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.11.15 15:54

Koncem sedmdesátých let, jsme od havířů dostali na zahradu školky takovou věc, která dělala mlhu. Bylo to skvělé. Než mlha dopadla na děti, byla teplá. Děti byly v kalhotkách, spokojeně vřískaly. Prostě pohoda. Najednou jsem si všimla, že se za keřem snaží nakukovat si navzájem do kalhotek. Tak jsem je svolala a kalhotky jim všem svlíkla. Jeden kluk se zaťal a slipečky že nedá! Styděl se. Děti zrovna něco zaujalo, tak jsem s klukem tu řadu zezadu obešla a ukázala, že všichni mají zadečky stejné. Kluk slipečky sundal a spokojeně pod mlhou lítal jako drak a řvat jako tygr. A už nikdo nezjišťoval, co kdo v kalhotkách má. Bylo to jasné, bylo to viditelné, bylo to přirozené.:-D Stud, prudérnost, předsudky? To jsou vynálezy dospělých. Také nějaká pokroucená pravidla ani nevím čí.

Ohodnoceno: 5x

Od: ria®
Datum: 23.11.15 16:19

přesně my na nějaké školce v přírodě - ty ukážeš, já ukážu.. chvilku jsme zkoumali a pak nás to přestalo zajímat :)) (dočasně)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.11.15 16:21
V dnesni dobe to je tezsi , muze prijit mamina a vy dostat vyhubovano ci vas muze dat k soudu , ze jste pohnula psychiku ditete... v dnesni dobe vas muzou zazalovat za vse.

Od: radarbrdy
Datum: 23.11.15 16:33

Je to lenost učitelky. Proč by se nemohli převíkat nejdřív kluci a pak děvčata? 5minut navíc v šatně o co jde? V 8 letech už můžou být někteří dost vyspělí a chtějí mít jakýsi osobní prostor.

Paní učitelce by se asi taky nelíbilo, kdyby se měla převlíkat do plavek společeně s panem ředitelem.

Datum: 23.11.15 16:59

Ano? A kdo bude u dětí? U převlékajících se nebo čekajících? Když se stane úraz? Neblázněte o lenosti učitelky! Víte jak pomalu nebo rychle se děti dokáží převlékat? *hej*Přála bych vám jednu šatnu s převlékaícjími se, dobře oblečenými dětmi! Z duše bych vám tento zážitek přála!

doplněno 24.11.15 06:57:

Plavčík hlídá lidi u bazénu a ve vodě. V šatnách za nic není zodpovědný.

Datum: 23.11.15 22:51

Neříkejte mi, že se skupinou dětí jde do bazénu jen jedna učitelka? Co plavčík nic?

Od: uska®
Datum: 23.11.15 23:04

Radare, asi jste se nebyl dlouho koupat. Já se na bazénu potkávám se školkou i školou každý týden. A před učitelkama smekám. Dnes byla jedna učitelka na 11 prvňáčků v jedné šatně. Kluci měli skříňky v pravo, holky v levo, všichni v jedné uličce. Co musí učitelka všechno řešit je neuvěřitelné - od zaseklého zipu po česání copů, zavazování tkaniček a to musí opustit bazén v přesný čas, aby nemuseli doplácet . Já i jiní návštěvníci rádi pomůžeme, aby děti odešly v pořádku pozapínané, čepice na hlavách a hlavně včas.

Kdyby se rodiče semotamo před dětmi převlékli nebo osprchovali, tak děcka nemusí být tak vykulená z nepoznaného.

Datum: 04.12.15 20:25

Kde žiješ? *smich* Na plavání s předškoláčkama jsme žádnýho plavčíka nemívali. Po týdnu jsme se střídali s kolegyní a jako druhý dozor s námi jezdila pracovnice provozu. Která sice na děti dohlédla, ale pokud by se jim něco stalo, zodpovědná jsem jako učitelka já. Děti se převlékají společně (věk 4-6 let).

Jo a osm let jsem závodně plavala :). Plavčice čekala na větší děti ze školy u bazénu, nikoli u šaten. Takže kdyby i děcko na schodech spadlo a zlomilo si nohu nebo vaz, opět je na vině učitelka.

Datum: 23.11.15 23:29

Tak ted jste mi dala brouka do hlavy.. Ja vlastne ani nevim jak to ma nas kluk co chodi do 3.tridy a to se zajimam u nej doslova o vse, ale toto mi uteklo.-) Pred casem jsem se ho ptala jestli se pred telocvikem prevlikaji zvlast kluci a holky, tak mi rekl, ze jo, takze tak nejak beru automaticky, ze tomu tak je i ted co chodi ve 3.tride na plavani. Vim, ze je krapet stydlous a rad machruje pred holkama, tak jsem si skoro jista, ze pokud by se neprevlikal jen s klukama ze tridy, tak by mu to dost vadilo a urcite by se zminil. Osobne mi neprijde v poradku, aby se na plavani prevlikaly hoky a kluci dohromady. Kazdej jsme jinej a nekomu to va a nekomu hold ne..-)

Od: uska®
Datum: 24.11.15 10:55

Nedělejte z toho vědu. Zde řešíte, zda děti se před sebou převlékají, ale podstatné vám uniklo. Učitelka s klukama i holkama musí jít do dámské šatny. Všichni se při odchodu sprchujeme bez plavek a aby se kdokoliv dostal do šatny, tak musí projít kolem nahých dospělých ženských i kdyby se děti nesprchovali při odchodu. Nežažila jsem, že by to někomu z dítek vadilo.

Řešení by bylo, najděte tatínka, který bude chodit s učitelkou na plavání a ten může odvést kluky do mužské šatny. A je po problému. Učitelka do mužské šatny jít nemůže.

Datum: 24.11.15 11:19

U nás jsou šatny pro děti a pro každé pohlaví zvlášť a je to tak v pořádku.

Datum: 24.11.15 17:19

Nemyslim si, ze z toho delam vedu, ale je to muj subjektivni nazor stejne tak jak mate zase svuj subjektivni nazor vy.. Je pravda, ze deti jsou casto k tomuto nastesti imunni a tato situace casto opravdu nejde resit jinak nez jak pisete.. Muj kluk je ted na skole v prirode na tyden, tak jak prijede, tak se ho jen tak ze zvedavosti zeptam jak to na tom plavani maji oni:)

Datum: 25.11.15 19:12

Nějak si z dětství nevybavuji, že by se při návštěvě bazénu kluci a děvčata převlékali společně. To bych si určitě pamatoval :). Jo v bazénu se obvykle pohybují (kromě plavčíka) i zaměstnanci, kteří monitorují chování návštěvníků z hlediska hygieny. Např. ať se nenatahá špína z obuvi až do vody, které si občas někdo lokne :).

Vrtá mi hlavou, kde se převlíká paní učitelka, když musí hlídat nepřetržitě to stádo dětí?

Datum: 26.11.15 00:13

Ja si prave z detstvi taky nepamatuju, ze bychom se oblekali vsichni spolecne, protoze to bych si taky urcite pamatovala.:)Muj kluk mii nedavno rikal, ze jejich pani ucitelka se do plavek neprevleka a tudiz ani neplave, ale asi jen dohlizi a ve vode a jinak se o ne staraji plavcici, kteri si deti rozdeluji do skupin dle toho jak umi deti plavat:)

Datum: 02.12.15 13:23

Zdravím,

jsem v tomto velmi tolerantní...oni si děti už najdou chvilku /bez dozoru) , abyse podívaly co mají v kalhotách..a nějaké prudérní zákazy jim v tom nezabrání-spíše je ještě více motivují..aneb zakázané ovoce chutná nejlépe...

to že má někdo problém s nahotou i v dospělosti svědčí právě o této prudérní výchově..

takže já v tom problém nevidím...

Ale tohle si každý rodič musí vyjasnit sám, že?

R

Datum: 04.12.15 19:10

malou perličku...

s kolegou jsme se jednou koupali po šichtě v nějakém rybníce "mimo"civilizaci " naostro"...

a přišla tam paní s dceruškama...docela valila bulvy , když jsme vylezli z vody...holky se zdály v pohodě...

vzhledem k tomu, že se nejednalo o veřejné koupaliště neviděl jsem v tom já osobně žádný problém..

Mohl by to být zajímavý ponět k diskuzi, že? proč by vlastně nemohl člověk v přírodě chodit nahý? (mimo veřejné komunikace a stezky ..

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.