Szš Ruská nebo 5.května

Od: Datum: 15.11.12 11:56 odpovědí: 7 změna: 03.02.13 15:04

Nemohu se rozhodnout mezi SZŠ Ruská a 5.Května.? Děkuji za názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.11.12 02:06

Podle mých zkušeností je lepší kvalita vzdělání na státních školách, dala bych přednost SZŠ Ruská.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.11.12 07:31

Ale pátého května je přece taky státní škola, ne? Akorát že pátého května má krom střední školy i vyšší odbornou. Já tedy situaci neznám ani na jedné, ale možná bych dala přednost právě této - protože pro práci ve zdravotnictví je víceméně potřeba pokračovat na vysoké nebo vyšší odborné, tak bych doufala, že když škola provozuje zároveň střední i vyšší odbornou, tak mě na střední k přestupu na vyšší odbornou dostatečně připraví.

Ale jestli je to jenom moje teorie nebo i skutečnost, to fakt netuším, protože opravdu kvalitu ani jedné školy neznám.

Datum: 20.11.12 02:25

V souvislosti se školou 5. května jsem četla o školném, jež na státních školách není. Tak teď nevím...

Datum: 17.11.12 08:04
Ahoj:)
Přesně tenhle problém jsem měla minulý rok také;)
Rozhodla jsem se pro Ruskou a jsem tu spokojená!:)
Napiš mi do zpráv nebo na fb: Kristýna Hypešová a ptej se na cokoliv co by jsi chtěla vědět:)

Od: nekazsizivotruskou
Datum: 04.01.13 15:56

zvažujete-li na jakou z těchto škol, tak vám důrazně doporučuji vyhnout se Ruské a to velkým obloukem!

nalákal Vás někdo na rodinnou atmosféru a přátelské prostředí? myslíte si že malá škola s mylým obsahem žáků musí nutně znamenat výhodu? pokusím se vám zde popsat jaké zlo (nazývejte to jak chcete, mě osobně zlo přijde ve srovnání s tim co se tam doopravdy děje jako slybý výraz) se odehrává za zdmi této školy která sídlí v budově bývalé sesterské ubytovny (nevím jako co ta budova byla plánovaná) ale třidy jsou udělány tak jako by jste v nemocnicích vybouraly stěnu mezi ordinacemi doktorů. začnu tedy popisem budovy a jejím vybavením. škola má 4 patra a přízemí kde sídlí obávaný školník. (jinak bydlí v bytě v prvním patře, mnohokrát jsem si řikal kam mi zmizely věci ze skříňky) vás ale bude zajímat jakým způsobem se chodí z patra na patro? ano je tam schodiště i výtah. výtah je ale čistě jen pro učitele, kteří mnohdy čekají deset minut než přijede, než aby vyšly to jedno patro a přišli do hodiny v čas. když už se ale rozhodnete jít po schodech (po schodišti, je tam jen jedno, a jelikož jako žáci nemáte an výběr tak se musíte smířit s tím že jestli potkáte něko při těle budete se muset vrátit a nechat ho projít. dále bych upozornil na záchody. (toto je opravdu perla a myslím si že zvláště dámy to bude zajímat). vám že to možná bude znít jako z nějakého hororu, ale záchody jsou společné pro kluky i holky, takže je to opravdu extréééém. ještě k tomu jsou jen jedny záchody na celé patro (jedny záchody jsou vybaveny 3 mísami a jedním umyvadlem). dalším extrémem bych mohl nazvat tělocvik, chcete-li TV. tento předmět, řeknete si na zdravotnické škole? ale ano je to tak... pro mnohé lidi utrpení a větší ještě o to že škola není vybavena převlíkárnami. jediné co žák dostane jsou klíčky (které musí zaplatit) od skřínky do které se mu vejde sotva taška, a kterou otevře uplně každý (stačí trochu zabrat a sřínka sama povolí). vedení školy si zřejmně představuje že se do škřánky zavřete, převlečete se tam do svého cvičebního úboru a pak zase vylezete, nakonec si asi představují, že svěříte všechny své věci, které nemůžete mít na tělocviku téte skřínce...? abych se ale dostal dál, pak se přemístíme do tělocvičny a vy se budete divit jestli tohle jako myslí vážně? tělocvična je velká asi jako hodně malý tenisový kurt (nebo malé voljbalové hřiště, 6x12metrů přibližně). v této tělocvičně se prosím cvičí a na stránkách školy by jste se dočetly že škola má domluvený pronájem venkovních hřišt u nedalekého gymnasia (za celé 4 roky ,,zla,, jsme na oněch zmoňovaných prostorech nabyli ani jednou...)

rozvrh od kterého se odvíjí to, v jaké třídě a v jakou vyuč. hodinu budete, sestavuje snad nějaká cvičená opice. nevím jak by jste si připadali Vy, ale já jsem si mnohdy připadal jako v Kocourkově když jsem kráčel zeshora nahorů a zhora zase dolů, protože člověk co sestavoval rozvrh zřejmně nepochopil, že celá škola není schopna se po jednom schodišti přemístit v čas za jednu přestávku. v mnohých učebnách si ani nemáte na co sednout... (no ono by jste si asi sedli, ale moc by se vám t nelíbilo)

doufám že pomůže při rozhodování.

Od: 111*
Datum: 03.02.13 15:04

Ááááá zase nějaký chudáček co neodmaturoval...:-D

Datum: 13.01.13 18:06
5.kvetna...taky jsem resila toto rozhodnuti a jsem spokojena...jsem na lyceu,jedem podle ucebnic gymplu...profesori jsou skoro vzdy spravedlivi,ale jako vsude, i tady to nekdy nejde :D na Ruske me odradil pripad sikany a pote,co jsem se ptala i kamarada co je na medicine,tak maji pry i z Ruske problemy se vzdelanim,kdezto od nas maji pry i urcitou vyhodu :D ale je to na tpbe...za me 5.kvetna. Jinak skola je STATNI!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.