Procenta - výpočet

Od: Datum: 19.11.15 19:51 odpovědí: 11 změna: 02.12.15 13:07

Ahoj, ve škole počítáme procenta.

Procenta docela chápu, ale nemohu si poradit s jedným příkladem.

A ten zní : Počítač stál původně 8400,- 1.sleva byla 30% a druhá sleva byla 30% z nové ceny.

a.) Kolik je celková cena v procentech?

b.) Kolik jsem celkem ušetřil?

Moc tenhle příklad nechápu, nedokázal by někdo pomoci?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.11.15 23:26

Tak možná se tu už neobjevíš. Jenom naťuknu postup, zkus dopočítat.

Původně je 8400,- Kč ... 100%. Z toho vypočítáš jedno procento, potom 30% a už víš, kolik byla první sleva. Tak a teď je třeba si uvědomit, že ta NOVÁ cena je opět 100%. Dál se to počítá stejně, jako na začátku

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.11.15 08:52

Ahoj

celková cena nebo celková sleva v procentech?

0,7x 07 = 0.49 ..tedy celková sleva je 1 - 0,49 = 0,51 tedy 51 %

Konečná (nová celková cena) cena počítače : 8400x0,7x0,7 = 4116 Kč

4116:8400 = 0,49 konečná cena je tedy 49 % z původní ceny (celková cena v % z původní ceny)

8400 - 4116 = 4284 Kč jsi ušetřil a 4284 je právě těch 51 % z původní ceny-tedy celková sleva (4284:8400 = 0,51)

nebo to jde samozřejmě přes přímou úměru-trojčlenku

Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.11.15 20:23

Romane, tady za nikoho úkoly neřešíme.

Poraďte, nasměrujte, zkontrolujte výsledek, nebo vysvětlete postup.

Ale nepředkládejte prosím "řešení na zlatém talíři".

Datum: 20.11.15 20:33

Mě by zajímalo, jestli se tady dočkám situace, že se všichni rádci udrží a jen napoví. Zatím se snad u každý otázky s nějakým triviálně jednoduchým počítáním vždy najde někdo, kdo neudrží své ego na uzdě vyšvihne sem celý výpočet.

No, nejsem si s tím tak úplně jistej, jestli se toho dočkám.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.12.15 09:32

Zdravím...

někomu poradit pro mě znamená ukázat mu jedno z možných řešení. Vím , že řešení jaké jsem předložil se na základních školách neučí-dělá se přes úměru-trojčlenku, takže pochopit mnou předloženou variantu praktického výpočtu pro žáka nemusí být jednoduché.

Myslím , že "radilů" máme všude dost- i ve společnosti, ale nikdo nedokáže jít vzorem a předvézt , jak se co dělá !

Pokud je tedy moje "rada" v rozporu s duchen tohoto serveru, pak odejdu...

Roman

Ohodnoceno: 0x

Od: uska®
Datum: 02.12.15 11:26

Odcházet nemusíte, ale držet se zpět je prospěšné pro tazatele. Když zde vypočátáte příklad, tak tazatel jej opíše a stejně jste mu nepomohl neboť nic nepochopil a zítra bude stejný dotaz. Je umění napovědět postup a donutit tazatele zapnout mozkové buňky. Tím mu prospějete nejvíc. Přeji vám, ať se vám i tento způsob daří. A neurážejte se, není proč.

Datum: 02.12.15 13:07

zdravím..

ano už chápu..tedy se pokusím

ale považuji to za velké mistrovství přimět někoho k zamyšlení natož k "přemýšlení" ..

R

Od: pess
Datum: 02.12.15 11:34

Nevšímej si jich, nemaj žádný právo rozhodovat jak se tady má radit. Se divim, že má ivzez tu drzost tady poučovat ostatní jak se to bude dělat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.12.15 12:25

pess. S názorem Ivzez tady většina z nás souhlasí.

Od: pess
Datum: 02.12.15 12:31

sebod. Kdo s kym souhlasí je mi uplně jedno. Jste tu normální uživatelé a nemáte právo tady někomu řikat jak má nebo nemá radit. Vim že je vás tu skupinka, která drží při sobě a placáte se navzájem po zádech, ale to neznamená že to tu vlastníte.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.12.15 13:01

Vážení adminové (?)

z vašich upozornění mě vyplývá, že zde máte trochu vyšší ambice než jen "radit"-. Chcete i vychovávat? tedy určovat , co je pro tazatele lepší a dokonce je motivovat k přemýšlení ke změně k "lepšímu"člověku?

není lépe toto nechat na svědomí tazatele? nebo tu budeme moralizovat a hrát si na duchovní mistry a učitele- nebo kněze, kteří přece vědí nejlépe, co je pro nás (ty druhé) dobré?

když mě občas nějaký bezdomovec požádá o peníze - dám mu je (když mám drobné v peněžence) dám a neptám se ho na co je použije - jestli je propije nebo jestli si za ně kopupí polívku..a tak přistupuji i k lidem, kteří mě o něco slušně požádají a jsou v nouzi...

na druhou stranu-je to váš server a tedy si vemu vaše námitky k srdci a pokusím se nedávat řešení ma "zlatém podnose"

R.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.