Spolužačka se mi směje a šikanuje mě

Od: Datum: 12.11.15 14:03 odpovědí: 12 změna: 12.11.15 19:47

Dobrý den, jsem tu poprvé tak nevim jak začít.No jedna holka se mi strašně směje kvůli tomu že neumim angličtinu matiku a že musím mít pořád u sebe pana asistenta. A je to tak asi už od září. Řešim to sice se školní psycholožkou. A kvuli ní dostávám špatné známky.Je strašně zlá.A šikanuje mě i.Chodím do 5.třídy.Poraďte mi co nejdřív.

Deniska

11 let


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.15 14:13

Ahoj,

kvůli psycholožce dostáváte špatné známky? To snad ne...myslela jsi kvůli té holce co se ti směje, že jo?
Vyprdni se na ní a známky jaký dostaneš, záleží jen a jen na tobě, zkus třeba doučování z toho co ti nejde, pokud ti to opravdu moc nejde. Nejsme každý nadaný na všechno ;)
Pokud jde o šikanu tak tu by určitě měli vědět učitelé/ ředitel školy a rodiče. Ale jestli to ví ta psycholožka tak nevím, proč nějak nezasáhne, ví to?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 12.11.15 14:14
avatar

Já být učitelkou, tak tu spolužačku spráskám, vyhledají si nejslabší článek, bůchví, co si ona zažívá doma..Jak poradit, od toho by tam měl být ten asistent a psycholožka, je smutný, že ani ti neumí poradit, Zkus se obrnit a nevšímat si jí.. časem z toho vyroste.. vyrostete obě.. zkus si nají něco, v čem budeš dobrá zase ty, kreslení, malování tanec, zpěv, cokoliv, v čem by jsi jí to mohla případně natřít na plné čáře..


doplněno 12.11.15 14:31:

Mě se asi do půlky sedmičky všichni smáli - byla jsem strašnej stydlín, vpodstatě jsem jen šeptala, ale při výtvarce jsem krásně kreslila, tak se za mnou tvořily zástupy spolužáků - někdy učitelek, a koukaly jak maluju, pak se to vždy někam pověsilo tak se lidi ptali, jak to dělám a já se zase rozmluvila..spolužák, naprostý outsider, jediný romský kluk- půl základky ho jenom uráželi, ale při hudebce- nikdy jsem neviděla tak skvěle imitovat Michaela Jacksona, vždy zpíval o přestávkách.. taky se ho časem všichni naučili brát naprosto vpohodě.. a celkově z toho většina lidí vyroste.. jen nic nezanedbejte, hlavně šikanu a svěujte se, dokud to někdo nezačne řešit!


doplněno 12.11.15 15:39:

Dobrý den, kapko, nevím jestli jste to zažila, ale každý takový výsměch jen povzbudí k tomu už třeba neodpovídat anglicky, nebo nechtít už raději ani jinak reagovat.. děti umí být opravdu zlé..

Ohodnoceno: 1x
 
Od: biologie11235
Datum: 12.11.15 14:27

Ahoj,psycholožka si s tím ví rady a i asistent ale a i učitelka ale ta holka to dělá dál.

Datum: 12.11.15 17:12
avatar

Kdyby si s tím psycholožka, asistent a učitelka věděli rady, měla bys už pokoj.

Obrať se na rodiče (komu jinému, když ne jim bys měla věřit?), šikanu je nutné řešit

s třídní učitelkou (která si s ní zatím neví rady) a vedením školy.

____

Denisko,

některé věci za tebe musí řešit rodiče, proto je potřeba se jim svěřit.

Víš, že je možnost slovního hodnocení (nemusíš být hodnocena známkami).

Ale i to musí se školou řešit rodiče.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.11.15 14:14
avatar

Ahoj Denisko. Pokud se Ti někdo směje, že Ti něco nejde ve škole zrovna nejlépe, nedělej si z toho nic. Jen Ty víš jak moc se snažíš. A školní výsledky se týkají jen Tebe, ostatním spolužákům do nich nic není. Jiná věc je šikanování. To si nenech líbit od nikoho. Pokud se Ti to děje, v první řadě o tom mluv s rodiči a ti by měli jednat s vedením školy, aby se toto nedělo. Ale své špatné známky nemůžeš svádět na nikoho druhého. Zkus se více soustředit na učivo a více se připravovat na vyučování. Jedna zlá holka Tě přece nemůže rozházet!


doplněno 12.11.15 14:40:

A z jakého důvodu nevěříš rodičům? Při vyučování si paní učitelka spolužačku jistě dokáže srovnat. Své mezery ve vzdělání můžeš ale odstranit jen Ty sama. Co kdyby ses zaměřila spíše na to učení, než na jednu zlou holku? Těch dobrých holek máš kolem sebe jistě víc..


doplněno 12.11.15 18:31:

Ria - dobrý den i Vám. Váš názor respektuji.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: biologie11235
Datum: 12.11.15 14:30

Rodičům t řict nemohu protože jim nevěřim. Ale ono to nejde moct na učivu pracovat protože ona se směje i při viučování.

Od: biologie11235
Datum: 12.11.15 16:32

Ne bhoužel nemám

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 15:01
avatar

Proč máš u sebe pana asistenta? Šikanu řešíš sama bez pomoci rodičů? Oni o ničem nevědí, ale zato školní psycholožka ano? Zvláštní - v páté třídě a tak už jsi samostatná.


doplněno 12.11.15 21:08:

Dyslektici běžně nemívají osobního asistenta ve škole. Proč ho máš zrovna ty? A proč pan asistent nespolupracuje zároveň s tvými rodiči? Jsou tví zákonití zástupci a o šikaně by měli být informováni.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: biologie11235
Datum: 12.11.15 16:36

Asistenta mám protože mam dislexii

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.11.15 15:54
avatar

Proč ti to nepomáhá řešit asistent? Řekni mu, ať jí to zatrhne! A dej mu tohle přečíst a popros ho, ať nám taky napíše. *bum*A nedej se! Zakaž jí to! Každý si dovolí tolik, kolik je mu dovoleno. Nedovol!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: biologie11235
Datum: 12.11.15 16:38

To nejde je sice hodnej ale ona to dělá když u toho nkdo není

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 12.11.15 19:47

Funkce školy je mimo učení i to, že se žáci socializují. Setkávají se zde děti hloupé, chytré, superchytré, hodné, zlé atd. Tvojí úlohou je vytvořit si kolem sebe takové prostředí, které ti bude vyhovovat. Tyhle návyky potom uplatníš v dalším životě, např. zaměstnání.

Sploužačka se ti směje, protože se ve škole nudí, má nadbytek energie a ventiluje si to na tobě. Ty by jsi měla zamakat na sobě a otevřeně jí říct, že ti to vadí, ať se vzpamatuje a si najde někoho jiného ke svým hrátkám.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.