Rozhodla jsem se přestoupit na jiný obor SŠ

Od: Datum: 11.11.15 18:57 odpovědí: 2 změna: 12.11.15 08:53

Protože nezvládám informační techniku,rozhodla jsem se přejít.Na základce jsem měla obrovskej problém s vybíráním školy,vůbec jsem nevěděla co by mě bavilo nebo co bych měla dělat.Potože mi kamarádi radili IT,říkali že je to lehký(pro ně ano,zvládají matiku levou zadní,ale neuvědomila jsem si že to neznamená že to půjde i mně)

U nás je v každým odborným předmětu počítání a já na matiku prostě nemám buňky.Chtěla jsem jít na něco humanitního,a protože nechci měnit školu,jdu na sociální činnost.

Můžu přejít okamžitě,bez nějakých testů a tak,jen dohnat učivo..

Jsem šťastná že už to není nic technickýho,už jsem toho měla plný zuby

Už jsem si zjistila všechny informace,dostala jsem papír na vyplnění,ale rodičům jsem to ještě neřekla(chtěla jsem si nejdřív zjistit všechny informace,přišlo mi jako blbost běžet nejdřív za mamkou s něčím co jsem si usmyslela a ani nevím jak na to a jestli to vůbec jde)..

Ale teď je ta chvíle kdy jí to řeknu

O sociální činnost toho moc nevím,nechce se mi pracovat někde v domově důchodců/dětským domovu..a mamka by z toho taky nebyla zrovna nadšená...jaký to má ještě uplatnění? Učí mě tam komunikovat s lidma? Můžu pak na VŠ cestovnío ruchu? Jaká je nabídka prací za obor sociální činnost?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ctenar*
Datum: 11.11.15 20:23

Socialni cinnost = styk a prace/pomoc lidem, kteri z nejakeho duvodu nepatri do hlavniho silneho smeru spolecnosti, tzn. stari, invalide, chudi, nezamestnani/nepracujici, zavisli (drogy, alkohol, hry), bezdomovci, socialni pripady, problemova mladez, vězni, ...

Obecne mam pocit, ze to je jeden z nejhure placenych oboru prace.

Myslim, ze je to hlavne pro lidi, kteri k teto oblasti maji uz nejaky vztah, coz ty nemas (kdybys ho mela, tak to vis).

Muzes jit na libovolnou VS z libovolne stredni skoly. Nektere stredni te jen pripravi lepe na prijimacky a studium, jine hure nebo vubec. Cestovka bude asi chtit znalosti jazyku, zemepisu, historie a mozna i dalsich veci (podivej se na stranky dane VS s informaci o prijimacich zkouskach pro zajemce). Na to te socialka nepripravi.

Nemyslim, ze socialka je pro tebe dobra skola. Doporucoval bych si spise dojit s mamkou do nejake pedagogicko-psychologicke poradny, kde byste se poradili o nejlepsi skole pro tve zajmy a treba i pomoci psychologickych testu zjistili, co te zajima a pro co mas nadani.

Jake jsi mela znamky na ZS? Ktere predmety te bavily nejvice a nejmene a proc? Jses ted v prvaku?

Podivejte se s mamkou na stranky www.infoabsolvent.cz a najdete si tam nejlepsi obor a skolu pro tebe.


doplněno 11.11.15 20:28:

Wikipedia: Pedagogicko-psychologická poradna


doplněno 11.11.15 20:31:

Seznam poraden na strankach ministerstva skolstvi.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.11.15 08:53

No nevím...podle mě sociální činnost není zrovna perspektivní obor. Slyšela jsem něco o tom, že samotná maturita v tomto oboru nestačí, chtějí ještě VOŠku nebo bakaláře nebo alespoň nějaký speciální kurz s akreditací zaměřený na soc. činnost. Úředníků jsou všude "mraky" a nezaměstnaných lidí v administrativě též.

Příprava na VŠ cestovní ruch to nebude nejvhodnější. S maturou se můžeš hlásit na libovolnou VŠ, otázka je, zda se tam dostaneš a pak, zda studium zvládneš

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.