Tělesná výchova

Od: Datum: 10.11.15 10:25 odpovědí: 14 změna: 10.11.15 21:03

Učitelka při hodině tělesné výchovy nutí děti dělat na trampolíně salta,že když to neudělají,dá jim pětku. Ona stojí úplně mimo,dvě děti tam spadli z trampolíny na hlavu,jedna zvracela a musela odejít domů,druhá má bouli na hlavě a bolí ji koleno.Učitelka nic neřeší,přitom může dojít k vážnému úrazu. Co si o tom myslíte? Budu ráda za vaše názory,děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.11.15 11:11
avatar

Kdybych byla matkou dítěte, které se zranilo, tak bych řešila. Kdybych byla matkou dítěte, kterému se nechce do salt, přijala bych pětku. A trochu se poptávala, jestli salta opravdu patří do učebních osnov.

Tělesná výhova do škol patří, rozhodně nejsem stoupencem různých úlev, ale zrovna nad salty hodně váhám. Děti by se měly umět hýbat, znát základy kolektivních her. Občasné pořádné protažení těla nemůže ublížit, ale kde to vyloženě hrozí úrazem - nenutit.

A ještě trochu vzpomínek. Mám dvě už velké děti. Jedno by zcela určitě salto zvládlo, přesto mělo na jedno vysvědčení z TV trojku. To pololetí se známkovala lehká atletika a dcera byla "jen" dobrá gymnastka. Nemělo cenu se s profesorkou dohadovat. Syn by salto určitě nezvládl. Na vysvědčení ale míval vždy z TV jedničky. Možná pro něj bylo štěstí, že se tehdy salata nepožadovala. Byl dobrý v atletice, reprezentoval ZŠ i SŠ.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 10.11.15 11:27

Děkuji moc,jsem stejného názoru :)

Datum: 10.11.15 11:54
avatar

Pro většinu dětí jsou salta na tramplíně úžasná zábava. Ty neohrabané holt nebudou mít z tělocviku jedničku (já ji taky leckdy nemíval). A drobná zranění z tělocviku bych neřešil - on ten předmět je už z povahy věci takový (tím myslím boule a modřiny - ne zlomenou nohu).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.11.15 12:19
avatar

Salto mi prijde uz tzv. moc... Taky souhlasim, ze deti v telaku urcite prohybat jak to jde, ale salto mi prijde uz neprimerene a prilis a k tomu jeste ono vyhrozovani...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.11.15 12:28
avatar

Jestli to učitelka neřeší tak se obratte na ředitele , pokud ani on nebude nic řešit tak nezbývá než se obrátit se stížností na Školní inspekci .

http://www.csicr.cz/cz/O-nas/…y/Inspektorat-Evropskych-skol

Pochybuji že salto bude ve školních osnovách .


doplněno 10.11.15 12:57:

jethro - jestli že tam už došlo ke dvěma zranění a učitelka to neřeší tak to musí řešit někdo jiný ,

kdyby šlo o tvoje děti tak bys to také neřešil? *zed*


doplněno 10.11.15 13:04:

jethro - přeskok přes kozu do ukončení kotoulem není salto *zed*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.11.15 12:52
avatar

Učitelé milují takové rodiče, co s každou ptákovinou si letí stěžovat na školní inspekci.

Tazatelka nepíše o jakou třídu se jedná, ale v osnovách jsou pro 4. - 6. třídu na trampolíně přímé skoky a kotoul letmo (neboli salto vpřed), od 7. třídy salto vzad s dopomocí.

http://www.zsnadrazi.cz/svp_w…-osnovy_7_telesna-vychova.htm


doplněno 10.11.15 13:01:

Mám dva kluky - boule a modřiny z tělocviku a puchýře, odřeniny a ohořelé obočí ze skauta opravdu neřeším. Není proč.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.11.15 13:08
avatar

"přeskok přes kozu do ukončení kotoulem není salto" layborr: tvrdím něco takového? (A i kdyby, tak salto na trampošce je mnohem jednodušší)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 10.11.15 14:00

ale tvrdíš: a kotoul letmo (neboli salto vpřed) ;) Jestli je salto jednodušší nevim, je to jiné a moc to nejde porovnávat.. Ale řekl bych že kdo zvládne jedno nebude mít problém ani s druhým...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bezec
Datum: 10.11.15 13:56

Řešil bych odbornost tělocvikářky - pokud neumí správně dělat záchranu (dopomoc) tak by to cvičit neměla. Pád na hlavu (mimo žíněnky) je její hrubá chyba, to musí ohlídat.

Pád na hlavu + zvracela = otřes mozku = nesmí jí nechat samotnou odejít domů, ale sledovat, příp. dopravit do nemocnice na pozorování. To je zásadní chyba a tohle bych řešil s vedením školy a to prokazatelně (písemně).

Svoje dítě bych dotáhl na gymnastiku aby ho salto učil gymnasta a ne taková xxxxx (doplňte sami).

Nešikovi je lepší nechat dát pětku než aby se domlátil - pokud těžce nezvládá tak se musí učit postupně od jednoduchých cviků a ne to lámat přes koleno a vlítnout na salto z trampolíny. My na tělocviku dělali salto vpřed i vzad, kdo chtěl za 1 tak ho musel umět z místa bez trampolíny. Koutoul letmo přes švédskou bednu nebo kozu byla běžná záležitost. Když ale vidim dnešní děcka, tak se bojim že polovina by se u toho akorát domlátila, asi by ani neskočili tu bednu a rozrazili by jí tykví...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 14:07
avatar

No ale jak se to má nešika naučit, když mu učitel dá raději pětku, než aby riskoval, že na něho vletí rozlícený rodič s tím, že se mazánek v tělocviku uhodil? Všechno nakonec začíná i končí u rodičů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.15 15:11
avatar

Já nevím, středoškolský učitel nejsem. Ale tak mne při tomto dotazu napadl Doktor Martin a natržená slezina. Nějaká závěr si netroufnu říci, ona ta situace byla dost komplikovaná, ale hlavou mi to vrtá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.11.15 16:48

Při cvičení na nářadí učitelé a učitelky tělesné výchovy vždy dávají záchranu, takže jistě i na trampolíně. I děti v cirkuse všechno nacvičují pěkně od začátku, se záchranou, s pomocí. Žádný rodič, i v cirkuse, nenechá své dítě zranit. Dává na něj pozor. Takže i učitelé. Mohou děti nutit, aby běžely šedesátku nebo stovku jak nerychleji umění, mohou jim za jejich výkon dávat známku, ale nemohou je nutit aby běžely rychleji, než jejich organismus je schopný zvládnout. Totéž i na trampolíně.

Ve skákacím hradu nebo různých nafukovacích skákacích halách se žirafou děti poskakují na své vlastní nebezpečí a s vědímím doprovodu rodičů.

Že by učitelka nechala děti skákat na tramplíně salta bez předchozího nácviku a dozoru? Těžko. Učitelky mají husí kůži při jakémkoliv dozoru, aby děti neběhaly po chodbě, aby se nesrazily, neuklouzly na kluzké podlaze, aby nelezly o přestávce po lavicích, aby se nekočkovaly, aby nešermovaly kružítke, aby se neporanily, aby ... prostě učitelky mají dozor a zodopvědnost za děti a nikdo si netroufne svěřené děti nějak ohrozit. Ani učitelky tělocviku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 10.11.15 20:24

Esmeraldo -byla jste přítomna hodiny tělocviku, kde učitelka nedává záchranu dítěti? A nebo máte informaci jen zprostředkovaně od vašeho potomka? Pokud vaše dítko pohyb nemiluje, tak bych váhala o pravdivosti výuky tělocviku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.11.15 21:03

esmeraldo, napřed si zjistěte, zda učitelka postupuje dle učebních osnov a pak pište, stěžujte si. Jinak je to výkřik do tmy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.