Nj - Berlin

Od: Datum: 09.11.15 20:43 odpovědí: 7 změna: 10.11.15 14:03

Dobrý den, zkontrolovali byste mi prosím tento text? Moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.15 20:51

Ahoj, nejspíš bez vážnějších chyb. Tenhle text, prakticky úplně stejný, jsme měli k maturitě i my, pamatuju si to doteď. (přestože tu gramatiku samozřejmě už úplně ne)To máš z nějaké učebnice?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.11.15 21:04

To jsem psala já, ale jsou to věty, které jsou v trošku jiných formách všude, tak to mám docela naučené.

Datum: 09.11.15 21:12

Ano, je to například tady: http://studentka.sms.cz/index.php?P_id_kategorie=7630&P_soubor=/student/index.php%3Fakce%3Dprehled%26ptyp%3D%26cat%3D4%26idp%3D%26detail%3D1%26id%3D662%26view%3D1%26url_back%3D

...možná v posledním odstavci: In Berlin befinden sich interessante Sehenswürdigkeiten... (plural), nebo gibt´s interessante Sehenswürdigkeiten.

Datum: 10.11.15 00:53

Pár věcí bych upravila:

Berlin entwickelte sich aus der Doppelstadt Berlin-Cölln, die im 13. Jahrhundert

aus zwei kleine(re)n (kaufmänischen) Ortschaften Berlin und Cölln entstand.

Nach dem Ende des Zweiten Weltkrig(e)s (im Jahre 1945) wurde Deutschland und Berlin in vier Besatzungszonen der Siegrmächte aufgeteilt – in die britische, amerikanische, französische und sowjetische Zone. Aus den (mn. č.) ... ist Wesberlin und aus der sowjetischen Zone ist Ostberlin entstanden (příčestí bych použila jen jednou).

____

1961 wurde Westberlin durch die 160 km lange Berliner Mauer von der DDR und von dem Ostberlin abgetrennt. (Berlínská zeď obklopovala celou západní část Berlína, oddělovala ji od NDR.)

Die Berliner Mauer fiel (erst) in der Nacht von dem 9. auf den 10. November. (Věta "9. listopadu byl pád zdi" je sice bez chyby, ale formulovala bych ji radši jinak.)

___

In Berlin gibt es (befinden sich) interessante Sehenswürdigkeiten. Wunderschön ist zum Beispiel das Schloss Charlottenburg, das (die) preußische Königin Sophie-Charlotte als Sommerresidenz bauen ließ.

___

Pro zajímavost pár odkazů:

Gedenkstätte Berliner Mauer

Aufbau der Grenzanlagen

Sophie-Charlotte, Königin in Preußen

Poznámka:

Zdálo se mi, že máš na víc, než tvrdit, že jsi opsaný text napsala ty...

S opisováním ti pomáhat nebudu.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 10.11.15 09:18

Děkuji

Datum: 10.11.15 11:35

kaufmänisch> kaufmännisch

Handels-

Datum: 10.11.15 14:03

Díky za upozornění, přehlédla jsem, že mi chybí jedno n.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.