Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Kam na střední školu, poradíte?

Od: julius* odpovědí: 11 změna:

Dobrý den, měl bych otázku, kam poslat syna na střední školu, přičemž jeho průměr je okolo 1,6 a na konci osmé měl dvě trojky (hudební výchova a chemie) a nyní v deváté bude mít z matematiky a fyziky. Není hloupý, pouze je líný. Učitelky o něm říkají, že má filosofické sklony a zálibu v historii, psychologii a politice. Má někdo nápad, na jakou školu s humanitním zaměřením, kde by ho vzali a ze které z něj skutečně něco bude a s šancí na vysokou školu, má jít?

Děkuji

 

 

11 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

dejavu*
hodnocení

3x
Dobrý den,
podívejte se, jaké se otevíraly obory na středních školách, nevím, odkud jste, takže nemohu poradit dle regionů, to musíte tedy projít sám atlasskolstvi.cz/... , jsou gymnázia, která jsou humanitně zaměřena, např. gym. Josefa Škvoreckého v Praze, tam se soustředí na tvůrčí psaní, nebo gymnázium v Arabské ul. U gymnázií ale dejte pozor, kolikaletá jsou, některá jsou víceletá a žáci tam nastupují na 8 nebo 6 let už z nižších stupňů ZŠ
Lze využít i gymnázia s rozšířenou výukou jazyků, pokud syna baví jazyky. Pak jsou ještě sportovní a umělecké školy, ale to nebylo to, co jste zmiňoval jako synův zájem, takže to pomíjím.
Po absolvování střední školy může volit obor na Filozofické fakultě nebo vyšší odbornou školu sociálně právní, případně zaměřenou na Public Relation, pokud by chtěl učit, může zvolit i pedagogickou fakultu nebo se věnovat výuce a vdělávání dospělých na andragogice.
Jeho zájmy se budou v průběhu střední školy ještě vyvíjet, proto nejvhodnější je to gymnázium, z něho má nejširší možnost výběru studia na VŠ.
Pokud si nejste jisti, můžete se objednat v pedagogickopsychologické poradně na test struktury intelingence (Amthauerův test), který zmapuje synovy verbální schopnosti, matematické myšlení, paměť, prostorovou představivost, analytické myšlení, zevšeobecňování, všeobecný přehled atd. a dle toho mohou i poradit. Lámat syna na techniku, pokud nemá k tomu vlohy, to by nemělo žádný smysl. I při humanitním vzdělání se nabízí řada oborů, kde může uspět, ale si i vydělat.

 

lidus*
hodnocení

2x

Zvolila bych gymnázium a pak VŠ. Gymnázii dávají dobrý základ pro jakoukoliv VŠ kterou si pozděj vybere.

pearmonik*

pokud je 100% humanitni typ a mysli si to i sam tak pak proc ne gympl. Byl jsem na nem 8 roku tak trochu vim jak to tam probiha a kdybych to vedel tak beru jakoukoliv jinou technickou skolu, dala by mi vic nebo stejne s minimalnim usilim. Me zrovna biflovani moc nebavi a radeji zajdu na wikipedii. Stejne kdo si pamatuje jak se rozmnozuji dvoudelozne rostliny, k tomu jak probihaly punske valky na 5 A4 betzak vic, a k tomu v jakych lahvich se uchovava kyslik, co napsal pepik z vardovic za basen, co tim chtel rict a jak se jmenovala jeho druha zena - k cemu to je dobre? mimo riskuj

:)

 

asa*
hodnocení

1x

Jednoznačně gympl, nejlépe nějaké "cirkevní gymnázium".*palec*

 

pearmonik*
hodnocení

0x

prave gympl bych vubec nedoporucil, filozofie je hezka pokud nechce moc vydelavat. Perspektivni jsou technicke obory napriklad strojaru (lepsi si zkusit zjistit konkretneji co ma frcet za 10-15 let) neni nikdy dost a pokud neni hloupy urcite se uchyti a vydela alespon za 5 filozofu nebo knezu. Ale kazdemu nejde o penize a jistotu prace, pak se da jiste i humanitni zamereni, je to taky zajimave. A samozrejme si zjistit jestli na skole neflakaji jazyky, to je velmi dulezite, kdyztak mu platte i jazykovy kurz mimo skolu, to se jedine vyplati, hlavne nejaky perspektivni obor co se mu libi. Kdyz uz tak muslimske gymnazium se zamerenim na jazyky nebo matematiku

 

julius*
hodnocení

Nejsem si jistý, zda-li se na gymnázium s těmi trojkami dostane. Opravdu si jimi to vysvědčení pokazil. Možná dost pomůže výstupní hodnocení od učitelky, ale nevím..

lidus*

Většina škol má nedostatek studentů, pokud nebudete trvat na nějakém prestižním gymnáziu tak se na gympl i s trojkama dostane. Nevím odkud jste, podívejte se např. do učitelských novin nebo na internetu na nabídky ve vašem městě.Jsou školy které si studenty vybírají a stejné co není zájem tak velký.

agi*

V nejhorším ho dáte na soukromé gymnázium, u většiny jsou rádi, že mají platící žáky, tak na trojky nehledí.

 

arimas*
hodnocení

0x

a vas syn ma nejakou predstavu co bych chtel studovat nebo co ho bavi? bavili jste se o tom spolecne? nebo nad tim premyslite bez toho ze vite co vlastne syn chce :)

myslim ze je nemozne nekomu radit co ma jit studovat to musi ten dotycny vedet nejlepe sam a kdyz to nevi tak bych to resila tim stylem ze si se svym ditetem sednu a spolecne to probereme a k necemu se dopidime. jinak zadna skola vam nezaruci ze z nej neco bude .. tolik lidi studovalo urcity obor a nakonec je zivi zcela neco jineho co by je ve snu nenapadlo hihihi (mluvim ze skusenosti..)

hodne stesti

 

magistratary*
hodnocení

0x

Já bych pro Vašeho syna volila ekonomické lyceum. Není to gymnázium a není to přímo ani odborná škola.

Po absolvování se sám rozhodne, zda bude pokračovat ve studiu na VŠ a v jakém oboru (filozofie, pedagogika, právo aj. humanitní obory). Na ekonomickém lyceu získá i určité odborné znalosti z ekonomiky a účetnictví a dalších předmětů nezbytných pro praxi, bude mít 2 světové jazyky, také psychologii a právní základ. Pokud by nechtěl pokračovat na vysoké škole, lehko půjde po maturitě do praxe.

 

hodnocení

0x
avatar jamaca

Co takhle zeptat se raději syna, než se ptát tady?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:
Otázky na téma kam na střední školu

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]