Spoluzacka mi dělá problémy

Od: Datum: 03.11.15 21:46 odpovědí: 7 změna: 04.11.15 19:09
Ahoj.
Mám problémy ve škole a už nevim jak dal nechci tam chodit:( mám jednu spolužačku která ma trojici kamarádek a spolu s nimi mi dělá naschvály. Uráží me na mých sociálních sítích, ve škole do mě zejpou, všude me pomlouvání, vysmívají se mi, ponizuji no snad všechno co se dá... nevim jak se bránit vždy se mi chce brecet a jít domu ve třídě se me nikdo nezastane smějí se mi a učitelce to říct nechci protože dřív ještě na zakladce jsem byla problémová (Gympl) nečekala nic bych pozitivniho můžete mi prosím poradit jak se zachovat a dělat to aby mě nechali byt? Moc děkuji za pomoc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 03.11.15 21:54

Nějaký důvod k jejich chování jsi jim nezadala? Asi ano a teď co s tím?

1. Nechoť na soc. sítě.

2. Ignoruj je a nechovej se jako spolužačky.

3. Zamysli se nad svým chováním, co bys mohla zlepšit. Věčně na střední školu nebudeš chodit a podobný problém by jsi mohla mít v zaměstnání, zvláště když píšeš, že jsi byla problémová.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.15 21:56

Ahoj. Nevšímat si toho, ignorovat a být nad věcí. Ukázat, že Vy už nejste ta problémová.

Ohodnoceno: 1x

Od: skylinerr
Datum: 03.11.15 22:37

Zkus to říct doma,ředitelovi školy nebo se s tím někomu blízkému svěr.. není na tom nic špatného...žádná ostuda...kdybys byla kluk tak bych ti doporučil abys holkám něco řekla kdyžtak je profackovala ale to v tvém případě asi ne...tak říkám řekni to rodičům a ono se to nějak vyřeší A NEBO jiná varianta je že si jich přestaneš všímat,uvědomíš si že jim může být jedno jak vypadáš,jak se oblíkáš atd...

Od: ria®
Datum: 03.11.15 22:52

Ahoj, nejlepší udělat hm, nebo jasně.. to víš žejo.. a nevšímat se - jí baví, že tebe to štve, sama jsem to zažila a bylo to drsný.. horší je, že se na ty moje spolužačky ani nemůžu zlobit, protože jsou teď strašně milý.. :/..

doplněno 04.11.15 14:49:

Jenže on tyran, šikanátor - vůbec nepotřebuje žádný podnět, naopak si jako srab vybere nejslabšího člověka.. když ne fyzická, tak psychická šikana je to určitě.. Já docela doteď vyčítám učitelce, že o tom věděla a stejně si někdy ještě přisadila, jak se ve 13-ti letech bránit?... Myslím, že učitelky by měly dělat důkladné psychotesty.znám kluka, kterého učitelka, donutila za nesplnění úkolu svléknout a nechat hodinu stát před třídou nahého.. Celou základku pak prožil jako v pekle a sebevědomí na nule.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 04.11.15 01:06

Tak hlavně se snaž dobře odvádět svou školní práci, proto do té školy chodíš. Pošklebků zřejmě dost hloupých spolužaček si nevšímej, dělej si svoje, ono je to přestane bavit, když nebudeš "zabírat". Když k tomu přidáš nějaký ten třeba drobný úspěch při vyučování, tak je tím odpálíš a ony zjistí, že jen zabíjejí čas pitomostmi. Nevím jak jsi byla "problémová", ale které dítě není, takže to už nepřipomínej a neber to jako závaží. Snaž se být "dobrá", na "problémovou" zapomeň .

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.11.15 01:48

Ahoj simka, na to je jediná odpověď, jsou to nedozrálé hloupé husy.Jestli jejich počínání nehraničí se šikanou, buďte nad věcí, jejich výpady přecházejte mlčením.Když z vaší strany nebude žádná reakce, ono je to časem přestane bavit. Zamyslete se ale nad sebou, proč zrovna na vás takto útočí a zkuste se projevovat trochu jinak.Jestli ale jejich chování vůči vám hraničí se šikanou,určitě se s tím někomu svěřte. Buď rodičům nebo učitelce.

Datum: 04.11.15 19:09

Problém syna byl sice odlišný, ale princip je stejný. Nejdřív jsme se snažili domluvit s rodiči dvou dívek, které mého syna fyzicky napadaly. Tito rodiče byli neinteligentní asociální osoby. Zašla jsem na Bílý kruh bezpečí a podle jejich rady podala ozámení na Obvodní národní výbor odbor si už nepamatuji. Bylo to něco jako Péče o děti. Jeho pracovnice se vydaly do školy a dívkám oznámily, že pokud nepřestanou, čeká je Diagnostický ústav. Jakou má péči o tyto problémy škola jsem rychle poznala. O problému jsem mluvila s učitelkou, naší sousedkou a kdyby věc záležela na ní, dodnes by nebylo žádné řešení. Chovat se slušně je povinností každého žáka a pokud tak nečiní, je potřeba ho k tomu přinutit. Přeju vyřešení Vašeho problému co nejdřív. Smutné je, že tyto problémy nikdo neřeší a je taková lhostejnot.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.