Příprava na vysokou školu

Od: Datum: 27.10.15 22:13 odpovědí: 4 změna: 27.10.15 23:08

Dobrý den,

chci se zeptat jsem na lyceu a ráda bych se dostala na 1.l.f.

Vím, že to bude stát pevné nervy a odhodlání, ale je to můj sen už od dětsví, bohužel jsem si myslela , že lyceum bude stačit.. Nejspíš ne, a proto bych se chtěla zeptat jesti někdo neví, jak se pořádně připravit i sama doma. Už mám objednané modelové otázky a podobně.

Přemýšlela jsem i o nějakém kurzu, ale zase jsem ve 2.ročníku.

Děkuji za pomoc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.15 22:17
avatar

Proč se vám lyceum nezdá dobrou školou na 1. LF? Znám případy, kdy se i z toho lycea na medicínu dostali. Modelové otázky jsou fajn, pak existuje i připravný kurz k přijímací zkoušce na lékařskou fakultu, tu většinou pořádá ta fakulta sama. Stojí ale několik tisíc Kč. Asi šest. Tento kurz je ale dobré absolvovat až v maturitním ročníku. Pak je důležité umět fyziku, chemii, biologii a matematiku, a to opravdu výborně.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: evik®
Datum: 27.10.15 22:22

No popravdě je dost článků na internetu, jak není možnost se z této školy někam dostat a podobně, ale hlavně proto, že školu zvládám zatím dobře a přijde mi to i jednoduché. Bojím se, aby to stačilo.

Na přípravný kurz se urřitě přihlásím. Přemýšlela jsem o něm i letos , ale nevím , zda to není zbytečné (teda to nikdy , ale aspoň trošku bych měla mít přehled)

Děkuji za odpověď!

Datum: 27.10.15 22:31
avatar

Letos ten kurz je fakt zbytečný, stejně byste všechno zase zapomněla. Na fakultě totiž v tom kurzu proberou letem světem, co zhruba bude v přijímačkách. Tak tomu bylo na kurzu na medicínu v Brně. A už proto to bylo poučné, že se účastník kurzu dozvěděl, že mu nebude stačit jen učivo ze střední školy, ale bude muset zabrousit dál, do prvního ročníku školy vysoké... ale každým rokem se to asi mění.

Jestli děláte přírodovědné lyceum, tak to přeci není špatná škola. A stejně se můžete dobře připravit ke zkouškám i sama. Jestli chcete jít na medicínu, tak to zkuste. Určitě to stojí za to jít za svým snem. Ale počítejte s tím, že musíte dát do přípravy na přijímací zkoušky opravdu maximum.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.10.15 23:08
avatar

Škola není důležitá. Důležité jsou schopnosti , pracovitost a zájem. Výhodou je , že už teď víte, co chcete a můžete se na to soustředit.Pokud se budete soustavně a intenzivně připravovat, samozřejmě doma, určitě budete na zkoušky dobře připravena.Kurz tak jedině až před maturitou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.