Jak přerušit studium na střední škole?

Od: Datum: 16.10.15 22:04 odpovědí: 4 změna: 17.10.15 07:01

Dobrý den,

mám takový menší problém.. Jsem student a jsem ve 4. ročníku, ale bohužel z osobních důvodů si musím vše platit sama a prostě už nějak nejsou peníze. Ale chtěla bych příští rok od září zase nastoupit do 4. ročníku a normálně odmaturovat. A tak se chci zeptat, jestli musím proto být nějaké zdravotní důvody nebo jak to je? Moc děkuji předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.10.15 23:33

Rozhodnutí o přerušení je plně v kompetenci ředitele školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 16.10.15 23:35

Jen pisemna zadost rodicu o preruseni s podpisem rodicu a zaka. Viz §66 Skolskeho zakona (odst. 2 a 5). Vice poradi reditel skoly.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scv®
Datum: 16.10.15 23:50
avatar

Nejjednodušší by asi bylo vysvětlit situaci na sekretariátu, měli by vás trochu navést. Bude potřeba podat písemnou žádost o přerušení studia adresovanou řediteli/škole s určitým termínem a případně i důvodem. Škola vám poté písemně odpoví. Za studenta do 18 let podává žádost zákonný zástupce (se souhlasem studenta). Na zdravotní důvody to omezené není a někdy ani není nutné je uvádět (doporučuji se zeptat, když už to budete s někým ve škole řešit). Kdysi jsem na pár měsíců studium přerušil a myslím, že tam důvod uveden nebyl nebo to bylo pod osobními / rodinnými důvody. Pokud je studium přerušeno na dobu určitou, vracíte se uplynutím této doby (nebo po domluvě s ředitelem i dříve) do stejného ročníku, ve kterém bylo studium přerušeno. Pokud na dobu neurčitou (max. 2 roky, dle školy zřejmě může být i méně), tak pro návrat doručíte škole další žádost - o pokračování ve studiu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 07:01
avatar

Kiki, velmi oceňuji vaši snahu získat vzdělání. *palec* Objednejte se u ředitele vaší školy a všechno mu povyprávějte. Určitě se pokusí najít řešení vaší obtížné situace. Nejspíše navrhne spolupráci sociálky, která může přimět vaše rodiče k placení výživného do vašich rukou a najde cestu, jak získat pro vás peníze, potřebné ke studiu a životu. *hej*Když tudy cesta nepovede, navrhne jiné řešení vaší složité situace. Určitě spolu naleznete řešení. Dozvíte se, jak můžete studium přerušit. Když už nic jiného, budete mít návrat mnohem snazší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.