Jak zazářit u domácích talentovek?

Od: Datum: 16.10.15 17:04 odpovědí: 8 změna: 17.10.15 16:41

Ahoj,

Na mé vysněné střední škole zveřejnili podmínky pro přijetí. Mezi nimi bylo, že máme nakreslit minimálně sedm kreseb a tři malby. Jaké kresby/malby bych měl vytvořit, abych nějak zazářil a odlišoval se? Má s tím někdo zkušenosti?

Předem děkuji za odpověď a přeji hezký pátek :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.10.15 18:15
avatar

Dobrý den, pokud se hlásíte na vysněnou školu, tak už jistě máte doma nějaké práce hotové, protože malujete a kreslíte - vyberte to nejlepší z Vaší dosavadní tvorby. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: do*
Datum: 16.10.15 20:52

Má to být ve formátu A2 nebo A3. Takové bohužel nakreslené nemám :)

Ale díky za odpověď :)

Datum: 16.10.15 19:36
avatar

Jestli se chcete odlišit, jednu kresbu, třeba uhlem, kabát pověšený na hřebíku nebo na jednoduchém věšáčku za poutko. Druhou kresbu, také uhlem, staré boty nebo papuče. Třetí kresbu, svou levou ruku, jste-li pravák, položenou volně. :-D Malbu, zátiší, textilní draperie a na ní tři předměty z různých materiálů Třeba hrušku na talíři a vedle sklenici do poloviny plnou. Když tohle nakreslíte, namalujete, úspěch je zaručen. Držím palec! *palec*


doplněno 17.10.15 06:44:

Jo a s nějakými výkresy nebo papíry A4 se nezdržujte. Kupte si dřevitý balicí papír a na velkou plochu nakreslete, asi A5 a větší. Kupte si uhel a plasickou gumu k tomu. Papír napněte na kus kartonu a položte na koleno opřené nohy při sedu. Hotovou kresbu zafixujte klidně lakem na vlasy. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: do*
Datum: 16.10.15 20:53

Páni :)

Děkuji a vyzkouším *hej**palec*

Od: host*
Datum: 17.10.15 09:16

Odlišit se tak, aby to na první pohled padlo do oka? Namaluje něco třeba na velký plastový květináč postavený širokou stranou dolů. Nějaký příběh, třeba Noemovu archu, ptáčky, les s myslivcem a houbičkami. Nebo příběh namalujte na papírovou rouru, na které bývá v obchodě s textilem navinutý koberec, stačí metrový kus. Něco, co by mělo smysl v kulatém zobrazení. Krajinku, zvířátka (třeba i s nalepeným pírkem ze slepice nebo kohouta, s kusem bavlny u ovečky, atd.).

Zkuste třeba netradiční formát, například širokoúhlý, jako je třeba tapiserie v Bayeux s výjevem bitvy u Hastings v r. 1062 (viz http://www.militaria.cz/cz/cl…cnici/tapiserie-v-bayeux.html ). Nemusí to být tak velké, stačí pár postav.

Nebo jestli neumíte moc malovat, ale baví vás to, zkuste nějaký legrační komiks, nebo naopak vážný, například poskytování první pomoci v několika obrazech, nebo nasazování zimních řetězů jako komix.

Jestli chcete být originální, zkuste na pevnou tenkou podložku dát několik kovových předmětů, třeba hrst hřebíků, železných klíčů, špony od soustruhu, apod a dát pod to - zespodu! nějaký hodně silný magnet (možná by stačilo kilo špendlíků a neodymový magnet z harddisku), nechat je zježit a pak to celé zastříknout lakem, nechat zaschnout tahkle zježené a navíc do ještě čerstvého laku stříknout na okraj trochu červené na označení severního pólu. A aby to byla malba, tak do dosud čerstvého laku můžete spejem nastříkat různé barevné plochy. Tohle snad nikdo nepřehlédne a snad to nevyhodí jako nějaký odpad po řemeslnících, kteří si zkusmo na papír odstříkávali barvu na pročištění trysky


doplněno 17.10.15 09:27:

A co takhle zkusit namalovat kdysi oblíbený střelecký terč, ale s motivem, který nikoho nanavádí k násilí a ničení, i když střílení není nic nevinného. Na starou dřevěnou desku, prkno, nebo moderně na kus polystyrenu potaženého třeba tenkým sololitem, nebo dobrou tapetou z dřevitého papíru. A na to namalovat nějaký motiv, třeba romantický hrad na skále s cílovými prvky, například věžičkou, bránou, praporcem, okénkem v hradbě, atd. Nebo namalovat sklepení s několika velkými sudy a menšími soudky, svícnem se svíčkou (nejvyšší počet bodů za strefení). Nebo můžete místo obrazu na plochu namalovat nebo nelepit nějaký složitý technický výkres v typické modré nebo fialové barvě, strojnických nebo stavařských výkresů (výkres jako výkres? hi) a trefovat se do soukolí nebo do různých místností stavebního výkresu, třeba je můžete popsat nebo očíslovat počty bodů za trefu. Do toho můžete několikrát vstřelit šípy, tak, aby v obrazu byly dírky a aby bylo vidět účel malby a dva, tři, krátké, zdobené šípy nebo šipky v obrazu ponechat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 17.10.15 10:26

Nebo malba voskem na hedvábí - enkaustika? Barevné vosky, žehlička a fantazie, jenom barvy, šmouhy, fleky, zážitek.

Malování na sklo a keramiku (na dlaždice, obkladačky, kachle na kachlová kamna (lidové malby)..., odlište se, zaujmete

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.10.15 16:37

Jeden rok jsem asistovala naší učitelce, když na talentovkách hodnotila přinesené práce. Vystudovala jsem grafický design (návrhy jsme museli dělat na PC i klasicky v ruce).

Co určitě doporučím je ukázat určitou všestrannost či různorodost. Pokud bych to měla popsat konkrétněji, tak třeba můžete zkusit udělat následující:

1. jednodušší kresbu uhlem jako svůj autoportrét s drapérií (omotat látku okolo svého těla)

2. zátiší předmětů z různých materiálů - hodnotí se vystihnutí rozdílnosti povrchů (drsný, lesklý, hladký, studený apod.) - opět uhel

3. pokud máte v okolí zajímavou stavbu, tak zkuste zachytit její atmosféru, opět stačí kresba uhlem

4. velmi detailní kresba nějaké struktury - viděla jsem detailní kresbu listu na obrovském formátu, můžete zkusit i strukturu dřeva

5. malba - podzim vyloženě vybízí k pestrobarevné krajince plné barev

6. váš osobní návrh reklamního plakátu - ať už malba či kresba - originální určitě budete

To jsou mé tipy

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 17.10.15 16:41

Zkus popadnut normální čistě bílou obkladačku do koupelny 15x15 cm a na ní něco namaluj, třeba dětské obrázky - jablíčko, ježka, pejska, autíčko, smrček, šišku, kyblíček a lopatičku, hodiny, atd.

Zkus namalovat navazující dětské obrázky a svázat je (slepit kouskem plátny) jako dětské leporelo.

Zkus udělat z tvrdé lepenky z nějaké krabice krychli, kostku nebo jiný tvar, můžeš to polepit bílým papírem a na každou stranu namalovat něco jiného. Kdo říká, že to musí být malby jen na placatém papíru?

Máš malý dětský kufříček, zkus ho pomalovat. Nebo postříkat sprejem, něco jako airbrush, domalovat nějaké další obrázky. Zvenčí i zevnitř. Když chceš zaujmout, pusť fantazii u uzdy, nevaž se konvencemi.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.