Kombinované(dálkové)studium-jak vše stíhat?

Od: Datum: 02.11.15 16:30 odpovědí: 4 změna: 03.11.15 08:34

Mám hrůzu z toho množství předmětů, tedy učiva. Jak to může někdo s běžnou pracovní dobou a rodinou dát? Jak jste se učili vy - dělali jste si hlavně výpisky? Nemohu si dovolit knihy kupovat nebo nechat tisknout, ale vypisovat si je taky asi nebudu stíhat - i když se mi nejlépe učí z mých vlastních výpisků :( Když si knihy přečtu teď, stejně je do zkouškového ledna zapomenu a těsně před zkouškovým je nemám šanci stihnout všechny přečíst (kamarád tvrdí, že se stačí učit až 3 dny před zkouškou). Také se mi špatně z knih učí, zvláště, když nemohu podtrhávat. Jsem z toho dost zoufalá a nevím, jestli tím vším nepraštit - je to strašný psychický nápor. Přijde mi, že denní studenti sice musí sedět celé dny v lavicích, ale zase přijdou domů s výpisky a nemusí se mordovat s třemi knihami do jednoho předmětu. Jak mám vědět, co se učit mám a co ne, vždyť při tak málo času se nedá naučit TOLIK! Spolustudenti jsou z široka, daleka, sice mírně komunikujeme na FB, ale moc zkušeností v prváku prostě nikdo nemáme. Moc děkuji za rady (!), jsem momentálně pěkně vyděšený kuře...Někdo říká, že u kombinovaných studií jsou zkoušející mírnější, ale jiní zase, že to není pravda. Chci tu školu udělat, vůbec to nemusí být na "jedničky"


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zzzlatokopka*
Datum: 02.11.15 16:39

První rok je vždy šílený, nevzdávej to, možná že něco nedáš, ale nevadí, pak si to zopákneš a už budeš vědět, jak se který učitel ptá. Navíc před zkouškou dávají okruhy otázek, neučíš se celou knihu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.11.15 16:41
avatar
Musíš si to asi nějak zorganizovat, vyhradit si čas jen a jen na učení, ať neodbihas k jiným povinnostem, a mas na to svuj klid. To si budeš moct udělat výpisky,a učit se jak ti to vyhovuje.
Pro deti mit vždycky domluvene hlídání,nebo se učit večer. musí to jít zvládnout
doplněno 02.11.15 16:56: Jde to skloubit s prací i rodinou,deckem,chlapem,domacnosti...
Ohodnoceno: 2x
 
Od: q1
Datum: 02.11.15 16:46
No to je právě ta chyba. Z trojice práce - rodina - studium se dají současně zvládnout maximálně dvě komponenty.

Pokud jde o objem učiva a náročnost u zkoušek, na prezenčním i dálkovém (kombinovaném) by to mělo být stejné - vždyť i titul pak bude stejný. Dálkové studium není o tom, umožnit vystudovat s menším úsilím; je to cesta, jak umožnit vystudovat lidem, kteří mají omezené časové možnosti. Ale jinak je to normální studium a normální studium je (aspoň na těch lepších školách) na úrovni práce na plný úvazek.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.11.15 08:34
Proc si nekoupite nejdule učebnice a skripta z druhé ruky? Nemusí byt přece drahé nové...spousta studentů si gak kupuje...dají se ušetřit veliké peníze. Například databazeknih.cz nebo trhknih.cz taky skupiny učebnic na fb...tam bývají též lacino VS publikace. Ma Vaše škola nějakou speciální fb skupinu, kde se nabízí/shání učebnice? Dále bazos.cz se dost používá. ..dalsi možnosti například aukro.cz hyperinzerce.cz sbazar.cz plus antikvariáty. Seženete též nepodtrhane učebnice. Můžete zadat i poptávku
doplněno 03.11.15 11:50: A taky se dá někdy i smlouvat a na ceně se dohodnout
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.