Jsem nejhorší v tělocviku. Co s tím?

Od: Datum: 02.11.15 15:37 odpovědí: 7 změna: 02.11.15 18:48

Už od čtvrté třídy mi nešel tělocvik. Teď jsem na druhém stupni a jsem v něm dokonce nejhorší!

Bohužel to není jen v něčem, ale totálně ve všem. Nejde mi: šplhání po tyči, míčové hry, sklapovačky, věšení na žebřinách, bývám úplně poslední v běhu, dále ve skoku do dálky bývám mezi posledními a když to mám shrnout tak mi nejde opravdu vůbec nic. Myslím že jsem v tomhle opravdu nešikovná a to nejen v tělocviku, ale i třeba na ruce jsem nešikovná. Všichni si myslí že normálně nesportuji, ale kdyby věděli kolik tomu vynaložím času a vsoukám do toho peněz, tak by na mě zírali s otevřenou pusou. Jinak já hrozně ráda plavu, jezdím na kole, na koni, lyžuji...Jenže tyto aktivity se na tělocviku neprovádí.

Známky máme celá třída stejné a ty známky taky vůbec neřeším. Jen mi je trapné že jsem v těchto věcech nejhorší. Kamarádky to berou s humorem, ale ostatní? ty se na mě koukají jako na rybu na suchu :(

Moje rodina není vůbec sportovní, takže si říkám že je to možná tím. Za pár let půjdu na střední a vůbec netuším jak to bude probíhat tam...Uvolněnku na TV jsem už zkoušela zažádat, ale marně! doktorka mi řekla že mám zkrácené svaly a proto se musím TV zůčastnit -_- . Ostatní většina holek chodí na Aerobic a ty ostatní jsou o něco lepší než já. A jinak na ten Aerobic jsem chodila rok, ale mě tyto sportovní srandičky vůbec nebaví a to samé je s ostatními tanečními nebo sportovními skupinami. Já jsem celkově jiný člověk než ostatní a nikdo mi nerozumí :"( Všechny holky tělák bavý, ale já jediná u něho trpím a před každým tělákem se modlím ať alespoň hrajeme přehasku na které si mě nikdo nevšímá a chytá to každý za mě. Tím nechci říci že se nesnažím, ale prostě to nemá cenu! Ostatní mi řeknou ať jdu do zadu a ani jednou mě nenechali si přehodit přes síť míč. Z druhé strany jsem ale i ráda. Nemůžu se obrátit ani na naši učitelku, kterou máme na TV protože ona mi říká že se nesnažím a že je to moje chyba. Rodiče mi jen na to vždycky říkají že to bude dobrý a že to musím přežít :( Omlouvám se za dlouhý text, ale opravdu už si nevím rady a jsem z toho zoufalá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.15 15:51
avatar

Já se jen zeptám, budeš se v budoucnosti tělocvikem živit? Asi ne, že. Takže to neřeš. Tělocvik jsem z duše nenáviděla. Fuj, to radši každý den mít matematiku a chemii než něco tak odporného jako tělesná výchova.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 02.11.15 15:57
avatar

Nefňukej a snaž se. V životě budeš muset mockrát dělat i takové věci, které Tě nebaví a které Ti nepůjdou třeba hned. Není nutné být nejlepší, ale snažit se. Chápu, že se necítíš nejlépe, ale ber to s nadhledem - každý nemá talent na všechno. Zase Ti jdou určitě jiné věci lépe. S tím, že máš ve škole i hodinu TV se prostě musíš smířit.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 02.11.15 16:04

ale mě tyto sportovní srandičky vůbec nebaví a to samé je s ostatními tanečními nebo sportovními skupinami.

K naučení běhu nepotřebuješ taneční nebo sportovní skupinu. Nechce se ti. Tak co s tím uděláš? Buď se s tím smíříš, že jsi nejhorší a nebo začneš denně sama běhat a výsledek se dostaví. Já bych se s poslední příčkou NIKDY nesmířila, řekla bych si - proč mám být horší než ostatní děvčata?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.11.15 16:22

Nemáš trošku nadváhu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.11.15 17:39
avatar

Co s tím? Přestat se snažit a začít pravidelně cvičit a sportovat.

Každému jde něco líp a něco hůře. Běh a skok do dálky můžeš zlepšit za pár týdnů pravidelného tréninku (ideálně denně). Šplh nejde více lidem.

Přestaň vyjmenovávat, co všechno tě nebaví, začni hledat, co tě baví.


doplněno 03.11.15 18:29:

S těmi zkrácenými svaly bys měla co nejdřívě začít něco dělat – začít je protahovat.

Ne kvůli známce z tělocviku, ale kvůli zdraví. Časem můžeš mít nepříjemné problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 02.11.15 17:50
avatar

Každý na tělocvik není. Já ho taky neměl rád. S tím, že ti to nejde, se opravdu smířit musíš. Spolužačky už to vědí, na střední na to brzy přijdou taky. Ale jiná věc je, že asi něco děláš špatně. Některé cviky (ty posilovací) se dají naučit na úroveň lepší, než je průměr, jen jejich prostým cvičením (2x..3x týdně půl, tři čtvrtě hodinky). Jestlli máš zkrácené svaly, tak je pro tebe asi těl. výchova docela užitečná a zřejmě bys měla sama cvičit něco na protažení těch svalů. Peníze potřeba nejsou, tohle všechno se dá cvičit doma (protahování, posilování), nebo někde venku (běh, skákání, ...) úplně zadarmo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ghjdjdgh
Datum: 02.11.15 18:48

Ježiši, tělocvikem se nikdy živit nebudeš a žádná ze spolužaček na 99% taky ne. Tak je to jedno, ne.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.