Výpis z trestního rejstříku elektronicky

Od: Datum: 06.10.15 19:38 odpovědí: 7 změna: 07.10.15 11:09

Dobrý den, pracuji v základní škole a mám mimo jiné na starosti zájmovou činnost. Pracují zde i externisté, kteří vedou již několik let kroužek a sepisuje se s nimi každoročně Dohoda o provedení práce. Ředitel školy každoročně požaduje po těchto lidech nový výpis z trestniho rejstříku a lékařskou prohlídku, i když obojí dodali v minulosti. Smlouvu nají uzavřenou vždy jen na školoní rok, tzn. od října do června. Jeden z externistů odmítá znovu o výpis z restříku trestů žádat a tvrdí, že zaměstnavatel si ho může stahnout z internetu. Prosím poraďte. Děkuji za pomoc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pet781
Datum: 06.10.15 19:47
Před časem jsem si také musel opatřit výpis z rejstříku trestů, ale možnost jak si jej stáhnout v elektronické podobě jsem nenašel. Předpokládám, že kvůli něčemu jako ochrana osobních údajů. Nicméně na jeho místě bych si ho nechal vyhotovit klasicky někde na CzechPointu (třeba pošta), chtít doklad o zaplacení úkonu a náklady pak požadovat po řediteli.
Ohodnoceno: 0x

Od: helenatomanova
Datum: 06.10.15 22:12

Díky za odpověď, ale bohužel tento externista není ochoten si to nechat udělat na poště a požaduje po zaměstnavateli, aby si to zařídil.

Ještě by mě zajímalo, jak je dlouhá platnost tohoto výpisu z rejstříku trestů.

Datum: 06.10.15 22:20

Jednoduché, nedodá výpis, nebude dohoda. Výpis z RT platí 3 měsíce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.10.15 22:46
V podstate bych rekl,ze plati do doby nez v nem neco pribude ci naopak ubude.

Od: kdtuirzo
Datum: 06.10.15 23:26

Stáhnou trestní rejstřík kohokoli samozřejmě na internetu nejde.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.10.15 09:36
O vypis si musi zazadat vzdy ta osoba, ktera jej potrebuje. Nemuze to delat ani zamestnavatel ani nikdo jiny. A uz vubec to nejde pres internet.
Takze bud si zazada a udela si ho,nebo se sebere a tahne. Asi ma co skryvat,kdyz to takhle zkousi.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.10.15 11:09
Spis si myslim, ze ho nebavi pravidelne vyhazovat 50,- (nebo kolik to stoji) kdyz je to stejne k nicemu, na jednu stranu se mu nedivim. Buh vi,jak to v tom skolstvi vlastne skutecne je ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.