Vš nebo roční au pair

Od: Datum: 05.10.15 19:07 odpovědí: 5 změna: 05.10.15 23:08

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat na váš názor. Tento rok maturuji a potom se rozmýšlím jestli půjdu na vš nebo ne.

Pokud bych šel na vš určitě bych šel studovat angličtinu, tím jsem si jistý, ale naskytla se mi druhá možnost a to po maturitě vyjet na 8-10 měsíců jako au pair nebo něco podobného do anglicky mluvící země. Neřešmě prosím vás to, jak bych si to zařídil a nebo také to, že jsem kluk a na au pair jezdí většinou holky, četl jsem si podmínky a možné to je a a hodně kluku také takhle jelo. Chci znát váš názor, jestli je rozumné to třeba přerušit a nastoupit na vš místo ve 20 letech ve 21 letech a studovat angličtinu s tím, že už anglicky po ročním pobytu v anglii budu umět velmi dobře ( teď to také není špatné, ale mohl bych umět ještě lépe). Mohlo by mi to ulehčit studium? Nebylo by pozdě končit VŠ ve 26 letech? Je to rozumné? Co říkáte? Mám raději počkat, vystudovat VŠ a odjet v 25 letech po VŠ?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.10.15 19:13

Asi to takový rozdíl není, ale někomu může dělat problém po roce neučení se zapadnout do vzdělávacího procesu. Já jezdila au-pairovat na prázdniny (2-3 měsíce) celou VŠ, pak po roce v práci (už mi bylo jasné, že je to poslední možnost) jsem vyjela na rok. Ale zase s tou angličtinou si myslím, že je lepší, abyste jel před VŠ, pokud chcete studovat AJ. Angličtina člověka, který nikdy nebyl v zahraničí, se na VŠ pozná. Zkoušející u zkoušek to hned poznali, že někdo ještě "nebyl venku".

doplněno 05.10.15 21:37:

Musím nesouhlasit s eulalií a jmlc. Byla jsem 2x u Indů, 2x u Angličanů a vždycky mi to z hlediska jazyka dost dalo. Vzpomínám si na radost ze slovního spojení "spláchnout záchod". Na škole jsme brali úplně jinou slovní zásobu :-D a výrazy z denního života mi chyběly :-D Je fakt, že donutit Brita říct něco pomaleji, aby mu bylo rozumět, je nadlidský úkol, ale i tím se člověk učí.

Ale jumba má pravdu s přijímačkami, pokud se dostanete, tak spíš jít na VŠ, než riskovat, že to pak nepůjde.

Ohodnoceno: 1x

Od: jumba
Datum: 05.10.15 20:28

Já bych určitě nejdříve podal přihlášku na VŠ. Kdybych byl přijat, tak bych nastoupil a o prázdninách bych jel třeba do UK na brigádu. Kdybych neuspěl na VŠ, tak bych vycestoval. Škoda jednoho roku. Může se stát, že po roce neuděláš přijímačky a máš další rok v pr..eli.

Datum: 05.10.15 20:49

Podle mě se klidně může stát, že po roce vynechání studia ztratíte takové ty normální studijní návyky - potřebu se učit. A pak se vám už nebude ani chtít. Můj názor je pokračovat ve studiu angličtiny na vysoké škole, než rok dělat v cizině někomu doma služku.

Ohodnoceno: 2x

Od: jmlc®
Datum: 05.10.15 20:53

K tomu bych doplnil - v Anglii se anglicky nenaučíte, pokud nebudete chodit na nějaké kurzy nebo do školy. Jako au-pair budete řešit děcka, která se nesmí ani pohladit rychleji po vláskách - to by bylo trestné (pohlavek)... Stačí, když si to děcka vymyslí a vy máte průšvih. Dále - manželka za svobodna přibrala za 2 měsíce 5-7 kg - ta strava je tam děsná!

A není nikdo z angličanů, kdo by uměl anglicky - řádně a spisovně. Je to samý dialekt a sami si mnohdy nerozumí... Nevěřil jsem, až jsem tam byl také na 3 měsíce... jiná vesnice a hotovo.

Jestli pobyt pro učení jazyka, pak jedině pobyt se školou, kurzem,...

Datum: 05.10.15 23:08

Bych se vážně na to vyprd. Po maturitě můžeš klidně studovat jazykovku a nestratíš statut studenta a pak třeba vysokou A NEBO HNED VYSOKOU A U TOHO ZA ASI 5500 Kč 80 vyukových hodin i s možným certifikátem nebo přímo na vysoké za asi 3000 Kč / 2 semestry. A klidně si můžeš k tomu i přivydělat.

Názor to je můj , rozhodnout se musíš Ty sám.

doplněno 07.10.15 20:47:

VYSTUDUJ VYSOKOU - V KAPSE BUDEŠ MÍT DIPLOM a daleko líp se rozhodneš, protože budeš ve všem o kus dál. A hlavně jsem přesvědčen, že takto uděláš dobře.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.